Профілактика карієсу

Карієс – це патологічний процес, що протікає в твердих тканинах зуба  через вплив зовнішніх та внутрішніх факторів.

Карієсогенні бактерії є основною причиною появи карієсу.

Мікроорганізми, перебуваючи на поверхні зуба, утворюють органічні кислоти, а це в свою чергу знижує Ph на поверхні емалі, внаслідок чого утворюються осередки демінералізації і руйнується органічний матрикс емалі. Простими словами, наліт і бактерії на поверхні зуба призводять до появи порожнини в ній.

Фактори, що призводять до патологічного процесу:

  • велика кількість нальоту на поверхні зуба;
  • зловживання вуглеводами;
  • недостатня насиченість емалі іонами фтору;
  • відсутність гігієни порожнини рота і т.д.

Роль гієни порожнини рота в утворенні карієсу.

Гігієна, а точніше її відсутність, грає величезну роль  в утворенні карієсу. Після прийому їжі на зубах залишається м’який зубний наліт, він служить поживним середовищем для бактерій і дає їм можливість почати свою роботу з утворення  колонії на поверхні зуба. Подальше знаходження бактерій на поверхні зуба призводить до демінералізації емалі. Руйнується органічний матрикс  і з’являється карієс у стадії плями.

Але цей процес можна зупинити, прибравши поживне середовище для бактерій. Як цього можна досягти?

Після прийому  їжі почистіть зуби зубною щіткою з пастою, потім прополощіть ротову порожнину спеціальною рідиною для ополіскування. І не забудьте про язик, який також  потребує очищення! Зуби потрібно чистити 2 рази на день: вранці після сніданку і ввечері перед сном.

Сучасні засоби профілактики карієсу.

На сьогодні в світі існує величезна кількість засобів профілактики карієсу.

Зубні щітки. Це основний інструмент в домашній гігієні. Їх існує незліченна кількість. Щітки розрізняють за жорсткістю, довжиною ворсинок, наявністю силіконових вставок і т.д. Також є щітки електричні та ультразвукові.

Іригатори. Це прилад, що призначений для змивання нальоту з поверхні зуба.

До професійних процедур профілактики карієсу можна віднести: комплексну чистку, герметизацію фісур, сріблення зубів, фторування зубів і профілактичні огляди у стоматолога.

Комплексне чищення зубів  — це безболісна процедура, яка проводиться  в стоматологічній клініці.

Ультразвукове чищення – це чищення передбачає швидке, професійне і щадне зняття зубного каменю, усунення біоплівки й інших зубних відкладень завдяки ефектам кавітації та акустичних мікропотоків. Ультразвуковий апарат може генерувати 32.000 зворотно-поступальних коливань за секунду без будь-яких бічних прогинів, забезпечуючи комфортне і високоточне очищення поверхні зуба,  дає можливість щадно очищувати її.

Чищення апаратом  «Air-flow» — це чищення дрібнодисперсною содою. Сода під великим тиск подається в порожнину рота разом із водою, наліт очищується і зуб полірується. Емаль не дряпається. Зуб після чищення стає на півтону світлішим.

Процедура герметизації фісур.

Після прорізування зуба емаль ще не повністю мінералізована. Це може призвести до ранньої появи карієсу. Профілактичне покриття герметиками фісур вберігає молоді зубки від пошкоджень до моменту фізіологічної мінералізації.

Сріблення зубів — це метод недостатньо ефективний, але допомагає істотно уповільнити каріозний процес. Сріблення зубів використовують у разі появи карієсу на молочних зубах і коли відсутня можливість провести повноцінне лікування.

Фторування зубів — це профілактика карієсу, що передбачає  використання фтор-лаку, фтор-пасти або фтор-гелю, якими кривають поверхню зуба.

Основним методом профілактики карієсу є своєчасні профілактичні огляди у стоматолога. Своєчасні візити до лікаря допоможуть Вам вберегти свої зуби від патологічних процесів.

Правильне і збалансоване харчування — запорука здорових зубів.

Не зловживайте солодким.

Не вживайте занадто гарячі або холодні напої.

Не сидіть на суворих дієтах.

Стежте, щоб Ваш раціон був збалансованим та повноцінним.

Дотримуючись цих простих правил, Ви завжди будете виблискувати красивими і здоровими зубами !!!

 

Записатися на консультацію