Комплексне чищення зубів

Комплексне чищення зубів 1

Дотримання регулярного чищення зубів щіткою в домашніх умовах, а також використання зубної нитки для міжзубного чищення та скребка для язика значною мірою сприяють поліпшенню гігієни ротової порожнини, але ніколи не замінять візит до стоматолога для комплексного чищення зубів.

Домашнє та стоматологічне чищення доповнюють один одного, але суттєво відрізняються один від одного. У той час як щоденне використання звичайної або електричної щітки, безумовно, допомагає запобігти утворенню м’якого нальоту, відкладень та карієсу, але тільки комплексне чищення зубів, яке виконується стоматологічною клінікою, забезпечує підтримання здоров’я порожнини рота протягом тривалого часу.

Що таке комплексне чищення зубів?

Професійне комплексне чищення зубів – це процедура, призначена для очищення зубів від м’якого нальоту, зубних відкладень та запобігання захворюванням м’яких тканин. Стоматологи рекомендують проводити комплексне чищення кожні шість місяців (попри те, що пацієнт дотримується всіх правил гігієни та виконує ретельне чищення зубів удома). Пацієнти із захворюваннями ротової порожнини і ті, хто проходить ортопедичне лікування або нещодавно перенесли хірургічне втручання повинні проводити комплексне чищення кожні 3-4 місяці залежно від індивідуальних показань.

Навіщо потрібне комплексне чищення?

Багато пацієнтів запитують, навіщо їм потрібне регулярне комплексне чищення зубів, якщо вони і так двічі на день ретельно чистять зуби і використовують зубну нитку? Навіть найкращі звички щодо гігієни ротової порожнини не досягають такої глибини очищення поверхні, як інструменти професійного гігієніста. Бактерії, що скупчилися біля лінії ясен, часто можна пропустити, просто почистивши зуби щіткою та зубною ниткою. Наліт, що залишився, з часом твердне в кальцинований матеріал, званий зубним каменем, що в кінцевому підсумку сприяє розвитку захворювання ясен.

Що буде, якщо не робити комплексного чищення?

Якщо м’який наліт і зубний камінь своєчасно не видалити, він проникне під ясна. Згодом можуть утворитися пародонтальні кишені, що викликають пародонтит, бактеріальну інфекцію ясен та кістки, що підтримує зуби. Ця інфекція призводить до руйнування про тканин пародонта. Пародонтит у тяжкій формі викликає випадання зубів.

Пародонтит – поширене захворювання, яке найчастіше відбувається через недотримання гігієни порожнини рота та ігнорування візитів до стоматолога. Лікування пародонтиту засноване на комплексному чищенні та дезінфекції. Карієс – ще одне поширене захворювання, що зустрічається у 80% пацієнтів, які нехтують комплексним чищенням зубів у стоматолога. Це інфекційне захворювання, яке викликається мікроорганізмами м’якого нальоту. Ці бактерії розщеплюють цукор на кислоти, унаслідок чого утворюють прогресуюче руйнування емалі.

Коли потрібно робити комплексне чищення?

Показання для проведення комплексного чищення:

  • Червоні та опухлі ясна, кровоточивість при чищенні;
  • Неприємний присмак у роті;
  • Білий наліт мовою та відкладення на зубах;
  • Потемніння емалі, наявність жовтих та коричневих плям;
  • Рецесія ясен: розхитування зубів, видимий дентин.

Якщо помітили щось із перерахованих вище симптомів, значить час зробити візит до кабінету стоматолога.

Види чищення зубів

Розрізняють механічне, ультразвукове, лазерне чищення та чищення зубів Airflow. Залежно від кількості нальоту, що утворився, стоматолог може порекомендувати один з видів чищення або ж запропонувати провести комплексне чищення, для найкращого ефекту.

Пацієнти, що регулярно проходять обстеження та не пропускають прийоми для проведення чищення, як правило, не потребують глибокого чищення, стоматологу не потрібно вдаватися до використання ультразвуку, з незначними забрудненнями лікар упорається інструментами для механічного чищення. І навпаки, пацієнтам, які рідко проводять чищення або взагалі уникають її, швидше буде потрібно ультразвукове чищення, щоб позбутися відкладень у важкодоступних місцях.

Механічна чистка

За допомогою механічного чищення (її ще називають кюретаж) можна видалити бактерії та м’який наліт в ділянці між яснами та зубом за допомогою стоматологічного інструменту кюретки. Мета кюретажу – позбавити область між яснами і зубом від зубного каменю, а також від бактерій, які розвиваються в так званих пародонтальних кишенях, які є порожнинами, утвореними бактеріями і в яких може накопичуватися зубний камінь.

Механічна чистка рекомендується при наступних симптомах:

  • Гінгівіт;
  • Надлишок відкладень на зубах;
  • Розхитування коріння зубів;
  • Абсцес;
  • Різні запальні ураження м’яких тканин.
  • Інші симптоми, такі як почервоніння ясен, набряк, кровотеча, інфекція – ознака того, що може знадобитися вишкрібання зубів.

Як проводиться механічне чищення?

Щоб виконати механічне чищення, стоматолог використовує спеціальний інструмент, який дозволяє «підняти» ясна, щоб дістатися пародонтальних кишень, забруднених бактеріями та відкладеннями. Таким чином, вишкрібання зубів є більш складною процедурою, ніж просте чищення зубів, що полягає у видаленні бактеріального нальоту та зубного каменю, присутніх тільки на зубній емалі.

Вишкрібання зубів проводиться під місцевою анестезією в кілька сеансів по півтори-дві години за сеанс. Кількість необхідних сеансів залежить від конкретного пацієнта та глибини пародонтальних кишень. Зазвичай це робиться у два етапи: спочатку очищають верхні ясна, потім очищають нижні ясна. В результаті пацієнт отримує здорові зуби та гарну усмішку.

Чищення зубів ультразвуком

Чищення зубів за допомогою ультразвукового апарату – це високотехнологічний метод чищення зубів, який запобігає серйозним захворюванням ротової порожнини. При ультразвуковій чистці використовують високочастотні хвилі для руйнування накопиченого нальоту або зубного каменю без пошкодження зубної емалі.

Ультразвуковий пристрій поєднує в собі вібрацію та струмінь води під тиском для видалення відкладень та нальоту. Струмінь води, що протікає через наконечник, допомагає прибрати сміття з віддаленої області і запобігає перегріву скребка. Після того, як весь зубний камінь буде видалений за допомогою цього ультразвукового пристрою, зуб буде відполіровано абразивною пастою, яка робить його гладким і поверне йому початковий колір без плям від кави, вина, сигарет і т.д.

Переваги ультразвукового чищення:

  • Ультразвукові коливання полегшують видалення зубного каменю.
  • Іноді важко видалити зубний камінь за допомогою гачка, коли він знаходиться у вузьких та глибоких місцях. З ультразвуковим апаратом це не проблема: завдяки розвитку тонких наконечників можна виконувати більш глибоке очищення, знижуючи при цьому ризик пошкодження поверхні кореня та тканин зуба (емалі та дентину на шийках коріння).
  • Крім того, ці тонкі насадки ідеально підходять для очищення зубів.

У пацієнтів із пародонтитом потрібно поєднувати ультразвукову чистку з ручним видаленням зубного каменю для досягнення оптимального ефекту. Ультразвуковий інструмент для видалення зубного каменю призначений в основному для видалення великих відкладень, при якому необхідно вручну видаляти будь-який невеликий зубний камінь, що залишився, особливо в важкодоступних місцях.

Відмінності ультразвукового чищення зубів від механічного чищення зубів:

  • При використанні ультразвукових пристроїв для гігієни ротової порожнини середня тривалість лікування займає приблизно на третину менше часу, ніж ручне чищення кюретками.
  • Гігієніст повинен докладати менше зусиль до інструменту, оскільки скейлер через його вібрації та струмені води, яку він виганяє, виконує більшу частину роботи, тому більшість пацієнтів не мають жодних проблем протягом усього процесу.
  • Механічні інструменти (пародонтальні кюретки) в основному вони використовуються на додаток до ультразвуку.
  • Пацієнтам, які мають значну кількість нальоту або зубного каменю, може значно допомогти ультразвукове чищення, оскільки це один з найбільш ефективних інструментів для видалення старих і важковидальних плям, наприклад, викликаних кавою або тютюном.
  • Витрата води, що випромінюється пристроєм, діапазон потужності та частота коливань насадки можна регулювати, щоб допомогти пацієнтам з високою чутливістю зубів почуватися комфортніше під час процедури.

Чищення зубів Airflow

Система чищення зубів Airflow заснована на струмені води з хлоргексидином, який видаляє залишки забруднення та бактеріальний наліт після сеансу скейлінгу або кюретажу. Саме в цьому бактеріальному нальоті співіснують бактерії, що беруть участь у розвитку пародонтиту. Періодонтит (захворювання періодонту) – поширене захворювання, яке створює інфекцію в м’яких тканинах, що оточують та підтримують зуби.

Ультразвуковий інструмент може ефективно очищати зуби та запобігати захворюванням пародонту. Однак деякі екзогенні плями на зубах важко видалити лише за допомогою ультразвуку. Наприклад, плями від чаю, кави, червоного вина, тютюну в ямках та тріщинах зубів чи міжзубних проміжках. При чищенні Airflow додається спеціальний порошок, в результаті розпилення повітря, води та піщаного порошку під високим тиском на поверхню зубів через полірувальну машину ідеально підходить для видалення пігменту та зубного нальоту. Піскоструминна обробка добре впливає на зубний наліт та пігментацію у міжзубному просторі, які не можна чистити ультразвуком. Як правило, для досягнення найкращих результатів рекомендується поєднувати ультразвукове очищення з Airflow.

Комплексне чищення

Виходячи з детального опису кожного виду чисток, виходить, що для якісного чищення зубів потрібно комбінувати способи видалення відкладень. Адже кожен із апаратів та інструментів можуть доповнювати один одного. Комплексне чищення починається з того, що лікар повністю оглядає ротову порожнину, щоб виявити можливі захворювання. Важливо проходити огляд ротової порожнини кожні шість місяців, щоб забезпечити оптимальну гігієну порожнини рота.

Лікар вивчить вашу історію хвороби та запитає вас про будь-які нещодавні події, такі як нові ліки чи вагітність, які можуть вплинути на здоров’я ваших зубів. Первинний огляд дозволяє виявляти проблеми задовго до того, як вони почнуть проявляти себе, і коли з ними набагато простіше і дешевше впоратися.

Стоматолог-гігієніст під час комплексного огляду ротової порожнини може виявити:

  • Пошкоджені, відсутні або зруйновані зуби;
  • Перші ознаки карієсу;
  • Стан ясен;
  • Попередня стоматологічна допомога, така як лікування кореневих каналів, пломби та коронки;
  • Ранні ознаки онкологічного захворювання ротової порожнини;
  • Положення зубів та оцінка прикусу;
  • Ознаки стискання чи скрегота зубів.

Комплексне чищення зубів Київ складається з декількох етапів:

  1. Першим етапом стоматолог-гігієніст почне видаляти м’який наліт.
  2. Наступним етапом комплексного чищення буде видалення твердого нальоту – зубного каміння. Для цього лікар може скористатися механічними інструментами чи ультразвуком. Залежно від наявності підясенних відкладень, після видалення каміння із зубів, стоматолог перейде до видалення відкладень, що розташовуються під яснами.
  3. Полірування зубів – ще один етап комплексного чищення. Полірування зубів необхідне для того, щоб надати гладкості поверхні і зробити емаль більш сяючою. Також за допомогою полірування можна освітлити колір зубів та повернути їх натуральний відтінок. Видалення плям проводиться за допомогою чищення AirFlow. Це безболісна процедура, за якої пацієнт також не відчуває болю та дискомфорту.

Залежно від генетичних особливостей, дотримання гігієни ротової порожнини в домашніх умовах і швидкості накопичення бактеріального нальоту, комплексне чищення рекомендується проводити двічі на рік.

Рекомендації щодо догляду за зубами після комплексного чищення

  1. Протягом півгодини після комплексного чищення зубів утримайтеся від вживання напоїв та їжі. Потім у перші кілька днів також рекомендується уникати продуктів дуже темного кольору, таких як червоне вино, червоні фрукти, кава, тому що пори зуба більш відкриті та чутливіші до появи плям. Стоматологи також рекомендують уникати гарячої чи холодної їжі та напоїв, тому що у перші кілька днів підвищена чутливість є нормальним явищем.
  2. У деяких пацієнтів може спостерігатися невелика кровотеча з ясен після чищення зубів через запалення ясен. Це природний процес, але якщо запалення довго не минає, зверніться до клініки.
  3. Чистити зуби в домашніх умовах необхідно не менше трьох хвилин вранці та ввечері після їди. Після перекушування протягом дня рекомендується обполіскувати рот звичайною водою або якщо є можливість – спеціальним ополіскувачем з антибактеріальним ефектом.
  4. Рекомендується вибирати щітку із щетиною середньої жорсткості. Міняти її необхідно раз на 2-3 місяці, у міру зношування щетинок. Якщо щетинки втрачають свою форму раніше вказаного терміну, зробіть заміну щітки якнайшвидше.
  5. Віддавайте перевагу зубним пастам з фторидами аміну і не забувайте чистити язик скребком і використовувати зубну нитку для чищення міжзубних проміжків.

Якщо у вас є питання або ви хочете отримати додаткову інформацію щодо комплексного чищення зубів, ви можете зателефонувати нам і записатися на прийом, щоб проконсультуватися зі стоматологом.

Комплексне чищення зубів ціни

Вартість комплексного чищення зубів визначається складністю проведення процедури. Імовірніше, що рідше пацієнт виконує комплексне чищення, то більше зубних відкладень в нього утворюються. Отже, процес чищення буде складнішим. Але незважаючи на це, ціна комплексного чищення набагато менше, ніж лікування, яке буде потрібно, якщо вчасно не прибрати наліт і не видалити каміння. Ознайомитись з цінами на комплексне чищення можна на сайті Coral Dent або на безкоштовну консультацію у стоматолога. Для запису на прийом зв’яжіться з менеджером та підберіть зручний для вас час та місце розташування клініки.

Записатися на консультацію