Професійне чищення зубів

Стоматологічне професійне чищення має важливе значення для запобігання проблемам у майбутньому та підтримці здоров’я порожнини рота. За допомогою звичайного чищення зубів ми не можемо видалити залишки бактеріального нальоту, який не видно неозброєним оком і продовжує залишатися у роті, збільшуючи ризик виникнення патологій ротової порожнини. Професійне чищення рекомендується всім, навіть тим людям, які дотримуються всіх щоденних правил гігієни порожнини рота і не мають шкідливих звичок.

Професійне чищення зубів, що проводиться в стоматологічній клініці, здійснюється шляхом зіскоблювання зубного каменю і полірування поверхні зуба. Це також можна зробити за допомогою нових методів, як-от ультразвук та air flow.

Переваги професійного чищення зубів

Професійне чищення зубів запобігає проблемам, як-от:

 • наліт на зубах;
 • зубний камінь;
 • карієс;
 • запалення та кровотеча ясен;
 • випадіння зубів;
 • боротьба із неприємним запахом з рота;
 • видаляє плями від їжі та напоїв.

Чищення зубів – перший крок до збереження здорової усмішки, але не єдиний. Фактично, волокна щітки не можуть видалити залишки зубного нальоту з проміжків між зубами, лінії ясен. Щоб дістатися цих проміжків, ми вдаємося до інших методів гігієни міжзубних проміжків:

 • рідина для полоскання рота;
 • зубна нитка;
 • міжзубна щітка.

Навіщо потрібне професійне чищення зубів?

Багато пацієнтів проводять професійну гігієну у стоматолога лише тоді,
коли ясна запалені, є зубний камінь. Та насправді професійне чищення зубів є ключовим методом профілактики порожнини рота. Найкращий спосіб уникнути утворення зубного каменю або розвитку карієсу – запобігти скупченню бактерій у порожнині рота. У цьому сенсі професійне чищення зубів може використовуватися як профілактичний засіб. Ще одна причина, через яку багато пацієнтів уникають професійного чищення зубів – це біль. Але у дійсності це міф.

Щоправда, якщо у нас чутливі зуби та ясна, ми можемо відчувати дискомфорт. Але в жодному разі не відчувається сильний біль чи пошкодження зубів. Навіть коли зуби чутливі, професійне чищення не пошкодить емаль. Фактично, сучасні прилади та методи дозволяють проводити кілька чищень поспіль без зношування зубів або емалі. У цьому сенсі важливо звернутися до якісної стоматологічної клініки, яка пропонує найкращі методи та інструменти для професійного чищення зубів.

Як зробити так, щоб ефект після чищення зберігався надовго?

Ключовим моментом є дотримання повного режиму гігієни ротової порожнини: щоденне чищення зубів і щоденна гігієна міжзубних проміжків. Щітка та зубна нитка – найкращі друзі для дотримання гігієни порожнини рота. Також важливо регулярно відвідувати стоматолога – не рідше одного разу на півроку, адже це абсолютно безболісно. Планові огляди досі нікому не заподіяли шкоди. Таким чином ви зможете довше зберігати здорову та красиву посмішку, заощадити час та гроші на лікування серйозних проблем. Адже легше запобігти хворобі, аніж займатися її лікуванням та усуненням наслідків.

Три причини записатися на чищення зубів прямо зараз:

   1. Безпечно та безболісно. Професійне чищення зубів у стоматологічній клініці ще нікому не нашкодило і не зробило гірше. Навіть якщо у вас чутливі зуби, це на 100% безболісна процедура.
   2. Красива посмішка та свіжий подих. За допомогою професійного чищення можна позбутися плям на зубах і зробити емаль на тон світлішою, зуби будуть виглядати яскравіше, а свіжості подиху позаздрить найм’ятніша жувальна гумка.
   3. Економія грошей. Як, прийшовши на чищення, можна заощадити? Під час візиту лікар-стоматолог ретельно огляне ротову порожнину та у разі прихованих проблем повідомить про них. Економія полягає в тому, що лікування на ранніх етапах коштує вдвічі-втричі менше, ніж лікування занедбаних, тяжких випадків.

Як підвищити рівень гігієни?

Турбота про гігієну ротової порожнини – це постійний процес, і кроки, які ви вживаєте для поліпшення здоров’я порожнини рота, також допоможуть вашому здоров’ю загалом. Ось кілька рекомендацій, щоб покращити гігієну ротової порожнини:

  1. Правильно чистіть зуби.
Чищення зубів – це правильний і надійний спосіб зменшити утворення зубного нальоту та мікробів. Однак те, що ви чистите зуби ще не означає, що ви чистите зуби правильно. Ви повинні чистити зуби двічі на день, принаймні, по дві-три хвилини кожного разу. Також важливо практикувати правильні кругові рухи для ефективного чищення зубів.
  2. Інвестуйте в засоби для гігієни ротової порожнини.
Продукти на зразок електричних зубних щіток та зубних ниток допоможуть для чищення зубів у важкодоступних для звичайної щітки місцях. Коливальні та обертальні рухи електричної зубної щітки видаляють наліт, який можна було б пропустити за користування традиційною зубною щіткою. Глибоке чищення за допомогою зубної нитки між зубами потрібне, щоб видалити бактерії, які звичайною щіткою видалити складно.

  3. Відвідуйте стоматологічну клініку та проводьте професійне чищення зубів двічі на рік.
Наліт, який не видаляється, згодом може перетворитися на зубний камінь і для видалення зубного каменю потрібен професійний стоматолог. Професійне чищення зубів у Києві впорається із зубним нальотом та видаленням каменю.

Чистити зуби після кожного прийому їжі, користуватися зубною ниткою щодня, за необхідності використовувати рідину для полоскання рота. Переважна більшість дорослих знають, як дотримуватись щоденної процедури чищення зубів. Інші не надають цьому особливо важливого значення. Як би там не було, і першим і другим необхідно хоча б раз на півроку – рік проходити професійне чищення ротової порожнини.

Як проводиться професійне чищення зубів?

За статистикою, дві третини людей з осторогою ставляться до стоматологічного чищення зубів. Їх побоювання легко зрозуміти, враховуючи дивні звуки та періодичний дискомфорт у щелепі. Розуміння того, що відбувається під час процесу, допоможе зняти стрес та дозволить без остраху сідати у стоматологічне крісло.

 • Первинний огляд. Чищення зубів у стоматолога починається з того, що лікар оглядає ротову порожнину на наявність прихованих проблем. Виходячи із загальної картини, лікар підбирає вид чищення та приймає рішення, чи потрібно використовувати ультразвук.
 • Руйнування зубного каменю. Для цього використовується спеціальний інструмент з тонким наконечником, за допомогою якого стоматолог може прибрати камінь між зубами. Під час чищення зубів пацієнт може відчувати скрегіт. Але ніякого болю в цей момент не відчувається. Процедура є повністю безпечною.
 • Зняття нальоту. Далі за допомогою насадок зі щітками лікар проходиться по зубному ряду і знімає наліт на зубах, що утворився. На цьому етапі чищення пацієнт також не відчуває жодного дискомфорту.
 • Шліфування. З використанням спеціальної зубної пасти лікар шліфує зуби. Це не травмонебезпечно, пацієнт може відчувати дрібні частинки, що нагадують пісок, але жодного болю на цьому моменті чищення зубів також не відчувається.
 • Ополіскування. Завершальний етап чищення нагадує спа-процедуру, лиш тільки для ротової порожнини.

Після ортодонтичного лікування навколо зафіксованих брекетів може утворюватися зубний наліт, тому таким пацієнтам знадобиться ретельніше чищення.

Як позбутися неприємного запаху з рота?

Галітоз, зазвичай відомий як неприємний запах з рота, пов’язаний із поганою гігієною порожнини рота. Хороша новина в тому, що є способи назавжди позбавитися неприємного запаху з рота. Ось кілька порад, які допоможуть зберегти свіжість із рота:

   1. Регулярне використання щітки та зубної нитки
Погана гігієна ротової порожнини є однією з причин неприємного запаху з рота, та лише 4% пацієнтів дотримуються правил гігієни порожнини рота. Якщо ви не чистите зуби як слід, зубний наліт збиратиме бактерії, які зрештою призводять до неприємного запаху з рота. Ви можете уникнути цього, чистячи зуби двічі на день і користуючись зубною ниткою один раз на день, бажано на ніч. Але не перестарайтеся, тому що занадто сильне чищення тільки призведе до стирання емалі. Рекомендується вибрати зубну щітку з щетиною середньої жорсткостів.

   2. Регулярно змінюйте зубну щітку.
Якщо Ваша зубна щітка зношується, її слід замінити. Також рекомендується змінювати зубну щітку кожні три місяці, щоб уникнути скупчення бактерій.

   3. Використовуйте рідину для полоскання рота.
Ополіскувач для ротової порожнини може стати відмінним доповненням до повсякденної гігієни порожнини рота. Ополіскувач для ротової порожнини також забезпечує Вашим зубам додатковий рівень захисту. Переконайтеся, що Ви вибрали ополіскувач для рота, який не містить спирту, який вбиває мікроби, що викликають неприємний запах із рота.

   4. Уникайте сухості у роті
Напої, як-от алкоголь, кава та безалкогольні газовані напої, можуть спричинити сухість у роті. Ви можете стимулювати слиновиділення за допомогою жувальної гумки, ми рекомендуємо вибирати без цукру. Рясне пиття також допомагає при сухості у роті. Цибуля та часник є частими винуватцями неприємного запаху з рота. Їжа з низьким вмістом цукру також допоможе запобігти неприємному запаху з рота.

   5. Не забувайте чистити язик.
На язиці накопичуються бактерії, які викликають неприємний запах з рота. Акуратно почистіть язик, щоб видалити бактерії, мертві клітини та залишки їжі.

   6. Планові стоматологічні огляди.
Регулярні стоматологічні огляди мають вирішальне значення підтримання гарної гігієни порожнини рота. За допомогою стоматологічних оглядів можна буде легко виявити та виправити будь-які проблеми зі здоров’ям ротової порожнини, які можуть у Вас виникнути, перш ніж вони переростуть у серйозні проблеми.

Навіщо потрібно робити професійне чищення зубів?

Регулярне чищення зубів та використання зубної нитки важливі для здоров’я. Однак цього недостатньо, щоб зберегти ротову порожнину достатньо здоровою. Обов’язково відвідуйте стоматологічну клініку не рідше двох разів на рік для стоматологічного огляду та профчищення. Хвороба ясен є основною причиною втрати зубів серед дорослих, а також пов’язана із деякими хронічними захворюваннями. Хоча захворювання ясен відрізняється за ступенем тяжкості, воно починається зі зростання у роті чисельності бактерій, що призводять до запалення ясен та інфекцій. Регулярне чищення зубів та використання зубної нитки допомагає стримувати ці бактерії. Втім, професійне чищення зубів є обов’язковим, оскільки стоматологи можуть ретельно очистити ясна і навколо них.

Дослідження демонструють, що у людей, які страждають на неприємний запах з рота, може бути серйозніша стоматологічна проблема. Коли зуби не чистяться регулярно, залишається їжа, а між зубами починає накопичуватися зубний камінь, що прилипає до лінії ясен. Це призводить до появи неприємного запаху із рота. Як тільки цей стан настає, це може призвести до неприємних інфекцій горла. Професійне чищення зубів не рідше двох разів на рік допоможе запобігти розвитку цього захворювання.

Як вибрати хорошу стоматологічну клініку?

Записатися на професійне чищення зубів у Києві найкраще у перевірену клініку. Але як таку знайти? Ось кілька рекомендацій:

 • Перевірте відгуки пацієнтів на сайті.
 • Враховуйте розташування та час роботи. Дізнайтеся, чи працює клініка у разі виникнення надзвичайної ситуації у неробочий час та у вихідні дні на випадок, якщо буде потрібна невідкладна стоматологічна допомога.
 • Переконайтеся, що вам зручно спілкуватися з персоналом.
 • Наявність сучасного обладнання. Бажано вибирати стоматологічну клініку, що має комплексне сучасне обладнання.
 • Комплекс стоматологічних послуг. Деякі клініки надають стандартні стоматологічні послуги, але, якщо вам потрібна спеціалізована стоматологічна допомога, краще вибрати стоматологічну клініку, яка пропонує широкий спектр послуг.

Стоматологічні послуги не коштують дорого, ігнорування проблеми та несвоєчасне звернення до лікаря – коштує дорого. Ціна на професійне чищення зубів не така висока, як вартість лікування, яке може знадобитися, якщо вчасно не подбати про здоров’я зубів. Інвестиції в гігієну ротової порожнини – один з найважливіших вкладів, який ви можете зробити для свого здоров’я. Дізнатись ціну на чищення зубів можна на сайті або на консультації у стомат клініці Coral Dent.

Професійне чищення зубів 1

Записатися на консультацію