Керамічні вкладки, накладки

Керамічні вкладки, накладки    Керамічні вкладки, накладки мал.2

Вкладка (від англ. inlay – накладка) – це та ж пломба, тільки виготовлена не у роті пацієнта, а в лабораторії. Вкладка, приклеєна на зуб, заміщає дефект зуба, повертаючи йому натуральний колір, форму і функцію.

В деяких випадках не трапляється нагода поставити звичайну пломбу на жувальний зуб. Тоді доктор може виготовити лабораторним шляхом керамічну вкладку.

Основним показанням для застосування керамічних вкладок є:

 • висока міра руйнування зуба

В таких випадках можна застосувати або коронку, що є менш щадним методом, або використати усі стінки зуба, що залишилися, і поставити керамічну вкладку.

Основні відмінності керамічних вкладок від фотополімерних пломб це:

 • міцність, і вона вище чим міцність власної емалі!
 • зміцнення зуба. Коли на зуб клеїться керамічна вкладка, вона рівномірно перерозподіляє жувальний тиск на корінь зуба, запобігаючи розколюванню і сколи власних стінок зуба.

Пломби ж, навпаки тримаються за стінки, що залишилися, і якщо останні відколюються, то як правило, лінія перелому проходить глибоко під яснами, що призводить до необхідності видалення такого зуба. На жаль нам доводиться іноді видаляти такі зуби тільки із-за того що пацієнти, які мали дуже великі пломби не прислухалися до рекомендацій наших фахівців і вчасно не замінили великі пломби на вкладки.

Керамічні вкладки і накладки це безметалловая кераміка по своїй структурі. Безметалловая кераміка – один з найбільш естетичного вигляду протезування

Приклади наших робіт

Вироби з безметалловой кераміки мають чудові зовнішні характеристики: прозорість, білизна і колір такої кераміки практично ідентичний натуральним зубам, тому виглядає дуже органічно і привабливо. Безметалловая кераміка – це сучасний спосіб імітації здорових зубів з метою досягнення високих естетичних якостей. Міцність цих виробів перевищує міцність людської емалі, тому служити такі вкладки і накладки будуть більше ніж свої зуби.

У нашій стоматологічній клініці “КОРАЛ ДЕНТ” використовують безметалловую кераміку, виготовлену з матеріалу IPS E.Max, створеного на основі дисилікату літію.

Керамічні вкладки, накладки мал.3

Переваги цельнокерамической коронки IPS E. Max в клініці “Coral Dent” :

 1. вона відрізняється підвищеною міцністю, відмінною прозорістю
 2. під цю реставрацію проводиться щадне препарування зуба
 3. тонкість протеза дозволяє здійснювати протезування без депульпирования зуба і з мінімальним обточуванням
 4. вона не вбирає різні харчові барвники і не стирається з часом
 5. не викликає алергічних реакцій, неприємних відчуттів, не дратує ясна
 6. завдяки довговічності матеріалу, низькій теплопровідності і електропровідності у роті відсутні які-небудь окислювальні процеси
 7. безметалловую керамічну коронку сьогодні можна виготовити з урахуванням індивідуальних побажань клієнта, з особливостями, характерними для природних зубів (забарвлені фиссуры, нерівності, тощо).

Керамічні вкладки, накладки мал.4

Виготовляється коронка цельнокерамическая безметалловая IPS E. Max в строгій відповідності з індивідуальними особливостями будови зубних рядів кожного пацієнта, їх формою і кольором. З такою коронкою відрізнити штучні зуби від натуральних практично неможливо.

Довговічність керамічних конструкцій робить їх затребуваними серед клієнтів. Єдине – такий тип коронок неможливо використати для виготовлення мостовидных протезів великої протяжності. У усьому іншому безметалловые коронки – ідеальний спосіб імітації здорових зубів, зміни форми ваших зубів, надання посмішці білосніжного відтінку, виправлення сколов, що з’явилися на них.

Вкладки, що складаються з різних керамічних складів, виготовляються в нашій зуботехнической лабораторії індивідуально для кожного клієнта. В порівнянні з технологією звичайних пломб, перевагою вкладок є використання міцніших матеріалів. “Приклеєна” до зуба фарфорова вкладка майже повністю відновлює його міцність. Тому там, де є великі руйнування зубів прийнятніше поставити вкладку, а не пломбу. У тих випадку, коли руйнування коронкової частини зуба велике, а зуб при цьому все ще “живий”, єдине, що дозволяє уникнути депульпирования і покриття зуба коронкою – це керамічна вкладка.

Достоїнства керамічних вкладок роблять їх найбільш перспективним видом реставрації зубів. Композитні реставрації, не завжди оптимальний вибір. На їх довговічність роблять вплив пористість і явища “старіння” композитів. З точки зору гігієни керамічній вкладці немає рівних, оскільки на ній не осідає наліт і вона “доброзичлива” до ясен.

Керамічні вкладки, накладки мал.5

Етапи виготовлення керамічних вкладок і наладок :

 1. Огляд, складання плану лікування
 2. Препарування тканин зуба, зняття старих пломб, депульпирование зуба, з потреби.
 3. Отримання цифрових або силіконових відбитків. Виготовлення в це відвідування тимчасової пластмасової вкладки, яка захищатиме оброблені тканини зуба під час створення постійної вкладки в лабораторії.
 4. Через 7-10 днів фіксація вкладки на зуб на постійний цемент. Шліфовка, поліровка країв прилягання вкладки до зуба. Корекція по прикусу.

У нашій стоматологічній клініці ви можете замовити керамічні вкладки і накладки. Наші стоматологи допоможуть зробити посмішку красивою. Вкладка на зуб високої якості.

Записатися на консультацію