Видалення кісти зуба

Видалення кісти зуба 1

Кіста зуба

Це патологічне утворення в тканинах, що характеризується наявністю порожнини, заповненої якимсь вмістом і стінкою.
Кісти бувають різні їх ділять за місцем локалізації і механізму утворення.

Кісти зубів бувають

  • істинні
  • неправдиві
  • придбані
  • природжені
  • ретенційні
  • паразитарні
  • травматичні
  • дизонтогенные
  • пухлинні

Кіста на корені зуба – це патологічний процес, що виникає в результаті реакції організму на подразник, такий як бактерійна інфекція або травматичний компонент.
При проникненні в кісткову тканину мікроорганізмів, через інфікований кореневий канал, організм намагається захистити навколишню здорову тканину і формує навколо інфекції мембрану (стінку кісти), тим самим локалізує запалення і не дає йому вражати тканини углиб.
Виникле новоутворення заповнене бактеріями, продуктами їх життєдіяльності, загиблими клітинами організму і так далі. Кісти буваю різними по розмірах, від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.

Стадії розвитку кісти

  • гранулема
  • кістогранулема
  • кіста

Як правило на ранніх етапах свого розвитку кіста не турбує. Пацієнти дізнаються про наявність патологічного процесу лише після зробленого рентгена.

Причини появи кісти зуба:

  1. найчастіша причина, це ускладнення не лікованого карієсу.
  2. інфекції в кореневих каналах.
  3. не правильно вибране протезування, яке призводить до перевантаження зубів.
  4. травми зубів.
  5. інфекційне захворювання ротової порожнини або носоглотки.

Лікування кіст на початковій мірі формування – гранулема, як правило терапевтичне.
Гранулеми добре піддаються лікуванню. Якщо причиною утворення гранулеми є інфекція в кореневому каналі, то шляхом обробки каналу антисептиками, витягання з кореневого каналу усього вмісту, старої пломбувальної маси, промивання від бактерій і так далі. Можна добитися хорошої позитивної динаміки.

Кістогранулеми і кісти як правило лікуються тільки хірургічно. Але не залежно від того, що лікування хірургічне, тобто видалення утворення, все одно потрібна терапевтична підготовка зуба. Лікар спочатку чистить кореневий канал, пломбує, а потім хірург робить резекцію зуба з видаленням утворення.
Якщо кіста не пов’язана з кореневим каналом, тоді не потрібно попереднє терапевтичне лікування зубів. Під місцевою анестезією лікар хірург видаляє кісту, і ушиває тканини. У такому разі кіста має бути відправлена на гістологію.

Види хірургічного лікування кісти

  1. Резекція – це видалення верхівки кореня зуба разом з кістою. Сама щадна операція. Робиться під місцевою анестезією. У проекції верхівки кореня робиться розріз, і віддаляється 3-5 мм кореня разом з кістою. Потім порожнина очищається і ушивається.
  2. Гемісекція – операція по повному видаленню кореня зуба, це операція теж являється зубосохраняющей. Робиться за принципом резекції, але різниця в тому, що один з коренів зуба, віддаляється повністю.
    Видалення зуба разом з кістою робиться у тому випадку, якщо немає можливості зробити 2 вищеописаних операції.
  3. Цистектомія – це операція по видаленню істинної кісти, яка не связанна з порожниною зуба. Операція складна, припускає повне видалення кісти, з подальшим відправленням кісти на лабораторне дослідження.

Кіста в зубі доставляє сильний дискомфорт і завдавати шкоди здоров’ю. Видалення кісти зуба можливе в нашій стоматологічній клініці за доступною ціною. Стоматологія у Києві.

Записатися на консультацію