Лікування зубів

Лечение зубов

Мати гарну, здорову усмішку – не щасливий випадок чи гарні генетичні дані; Красива усмішка – це результат регулярного відвідування стоматолога, щорічних оглядів та професійних чисток. Підтримка здоров’я ротової порожнини потребує візиту до стоматолога двічі на рік. Адже якщо нічого не болить, це не означає, що зуби цілком здорові. Підступні запалення можуть протікати непомітно та безболісно.

Набагато легше виявити хворобу на ранній стадії і провести низку профілактичних заходів, ніж усунення наслідків. Виявлення проблеми на початковому етапі дозволяє стоматологу оперативно втрутитися у її вирішення. Серед основних патологій, які можна виявити під час огляду: карієс, гінгівіт та пародонтит. Стоматологічна клініка Coral Dent пропонує послуги стоматологічного лікування зубів у Києві.

Види стоматологічного лікування

Залежно від поточного стану здоров’я, лікування зубів може включати:

 • Професійне чищення. Навіть якщо немає жодних скарг біль у зубах, яснах, погану гігієну, професійне чищення має проводитися на регулярній основі щороку. Так ви не тільки стежите за підтримкою здоров’я, але й запобігаєте таким захворюванням як карієс, відкладення каменів, запалення ясен.
 • Профілактика карієсу. Ця процедура складається з видалення м’якого нальоту за допомогою професійного чищення. На огляді стоматолог досліджує ротову порожнину щодо утворення плям і тріщин лежить на поверхні зубів. У разі виявлення таких – проводиться подальше лікування з видаленням плям, пломбуванням або встановленням коронки (залежно від ситуації).
 • Реставрація зубів. При лікуванні карієсу за допомогою реставрації на передніх зубах відновлюється зруйнована ділянка емалі. Крім цього, до реставрації вдаються, коли необхідно усунути дефекти: зміна форми та кольору, відновлення сколотої ділянки на зубах – все те, що допоможе відновити привабливу усмішку.
 • Лікування пульпіту. Якщо карієс не лікувати своєчасно, патогенна мікрофлора, що утворилася, через каріозну порожнину проникає в пульпу. Пацієнт відчуває гострий біль, який неможливо терпіти. Лікування пульпіту проводиться за допомогою пломбування кореневих каналів та встановлення постійної пломби.
 • Лікування карієсу. Процедура проводиться за допомогою обробки та пломбування каріозної порожнини. Якщо карієс досяг великих розмірів і верхівка зуба повністю зруйнована, може знадобитися встановлення коронки для відновлення естетичної та жувальної функції. Вартість лікування зуба залежатиме від розмірів руйнування емалі.
 • Лікування під мікроскопом. За допомогою мікроскопа проводять лікування каналів, обточують зуби під коронку, проводять огляд поверхні зуба на предмет тріщин та виявлення раннього карієсу.

Ціна лікування зуба залежить від виду та ступеня захворювання.

Професійне чищення зубів

Професійне чищення – це процедура гігієни ротової порожнини, яка з метою видалення як бактеріального нальоту, так і зубного каменю, що пристав до зубів. Слід зазначити, що це єдиний спосіб видалити зубний камінь. Професійне чищення порожнини рота допомагає позбутися не тільки зубного каменю, а й бактеріального нальоту і видаляє плями із зубів. Чищення раз на півроку допомагає уникнути запалення тканин пародонту, а також можливих інфекцій, утворення карієсу.

Як проводиться професійне чищення зубів?

 1. На першому етапі видаляється м’який наліт.
 2. Другий етап – видалення каменів.
 3. Наступним етапом зуби поліруються, і в цей час стоматолог використовує спеціальну профілактичну пасту, щоб відполірувати всі зуби та покращити їх зовнішній вигляд та естетику.

Професійне чищення проводиться за допомогою спеціальних щіток та інструментів для усунення зубного каменю та бактеріального нальоту. Сеанси пероральної профілактики зазвичай тривають півгодини, і весь цей час пацієнт не відчуватиме дискомфорту. Серед переваг чищення зубів можна виділити профілактику захворювань ротової порожнини, таких як карієс, гінгівіт або пародонтит. Ця процедура також рекомендується для боротьби з неприємним запахом із рота.

Лікування карієсу

Карієс – захворювання, яке зустрічається у 80% населення. Відбувається він із різних причин: погана гігієна, невчасне виявлення м’якого нальоту, генетичні особливості, діабет. Руйнування зубів відбувається через активність бактерій зубного нальоту в роті. Ці бактерії виробляють кислоту із залишків їжі та “атакують” зуби, викликаючи руйнування та утворення дірок в емалі.

Якщо вчасно не займатися лікуванням зубів, карієс вражає м’які тканини, викликає гострий біль і з часом призводить до повного руйнування та втрати зубів. Але! Спочатку карієс може протікати непомітно, не викликати болю і не доставляти дискомфорту. Тому потрібно кожні 6 місяців ходити до стоматолога на періодичні огляди для своєчасного лікування карієсу.

Послідовність лікування зубів:

 1. На первинному огляді стоматолог діагностує рівень ураження зубної емалі карієсом. На підставі цього лікар складає план лікування.
 2. У складних випадках лікування можуть знадобитися рентгенівські знімки. Рентгенологічні обстеження необхідні визначення глибини поразки карієсом.
 3. Лікування залежатиме від типу та ступеня тяжкості карієсу. Якщо це порожнина емалі, лікування може включати нанесення фтору, реставрацію або пломбування. При запущеному карієсі лікування полягатиме у видаленні нервів у кореневих каналах. Лікування глибокого карієсу полягатиме у видаленні ураженого зуба.

Карієс, який тільки починає з’являтися, можна обробити фтором для відновлення зубної емалі, а у дітей за допомогою цього лікування можна запобігти появі карієсу. Пломбування є основним видом лікування карієсу. При лікуванні зубів карієсу на ослаблену емаль можуть встановлюватися коронки. Коли карієс досягає внутрішньої частини зуба (пульпи), пацієнту може знадобитися ендодонтія або лікування кореневих каналів. Це робиться для відновлення та збереження сильно пошкодженого зуба замість його видалення.

Ендодонтичне лікування зубів

Якщо карієс не лікувати вчасно, це може спричинити пошкодження пульпи зуба. Лікування зубів у стоматології при запаленні чи інфікуванні нервів усередині зуба проводиться за допомогою пломбування зубних каналів. Ендодонтія – це лікування, яке проводиться при ураженні пульпи або зубного нерва, як правило, через глибокий карієс або травму зубів. Ендодонтичне лікування зубів – це процес видалення нерва зуба та подальшого очищення та герметизації каналів, щоб уникнути нового інфекційного процесу в майбутньому. Це лікування, яке проводиться під впливом місцевого анестетика за один чи два сеанси, залежно від складності випадку.

Запалення пульпи викликає сильний біль та некроз зуба, тому стоматолог повинен отримати доступ до нього та видалити його. Щоб пацієнт не втратив структурно здоровий зуб, ендодонтолог очищає внутрішню частину зуба, заповнює порожнину, де знаходився нерв, і закриває доступ до кореневого каналу за допомогою пломби. Таким чином, стоматологу вдається зберегти зуб у ротовій порожнині пацієнта і не вдаватися до видалення. Навіть якщо зуб з часом слабшає та темніє емаль, на видиму частину встановлюють коронку.

Лікування пародонту

Захворювання зубів тісно пов’язане із захворюванням пародонту. М’які тканини можуть запалюватися з різних причин, наприклад, через недотримання гігієни ротової порожнини, відсутність професійного чищення зубів, а також через відкладення зубного каменю на поверхні зубів. Пародонтит – інфекційне захворювання, яке проявляється після утворення гінгівіту (запалення ясен, зазвичай протікає у легкій формі і не торкається зубодесневої сполуки).

Рання стадія пародонтиту характеризується опухлими яснами та можливою кровотечею. Пародонтит на пізніх стадіях характеризується втратою кісткової маси, глибокими кишенями та ризиком втратити зуби, якщо не вжити заходів лікування інфекції. Якщо періодонтит не запущений, лікування може складатися з менш інвазивних процедур, включаючи:

 • Видалення зубного каменю та бактерій з поверхні зубів та під яснами. Це можна зробити за допомогою інструментів, лазера чи ультразвукового пристрою.
 • Стругання кореня. Стругання кореня розгладжує поверхню кореня, перешкоджає подальшому накопиченню зубного каменю та бактерій.
 • Антибіотики. Місцеві та пероральні антибіотики можуть допомогти контролювати бактеріальну інфекцію. Антибіотики для місцевого застосування можуть бути рідиною для полоскання рота з антибіотиками або гелі, які наносяться на простір між зубами і яснами або в кишені після глибокого чищення. Однак для повного знищення бактерій, що викликають інфекцію, можуть знадобитися пероральні антибіотики.

Якщо у пацієнта запущений періодонтит, для лікування може знадобитися стоматологічна операція, наприклад, хірургія клаптя (операція зі зменшення кишені). Стоматолог робить невеликі надрізи в яснах, щоб підняти частину тканини ясен, оголюючи коріння для більш ефективного видалення зубного каменю та вирівнювання кореня. Оскільки пародонтит викликає втрату кісткової маси, прихована кістка може бути штучно збільшена до того, як тканина ясна зашивається на місце.

Як проводиться стоматологічне лікування зубів у Coral Dent?

 • Лікування зубів починається із попереднього огляду ротової порожнини рота. Стоматолог також зможе провести ортодонтичний огляд, щоб виявити аномалії прикусу (неправильне закриття зубних дуг) та перевірити розмір та положення зубів, щелепи, лінії посмішки.
 • Стоматолог складає індивідуальний план лікування та ознайомлює пацієнта з перебігом лікування.
 • За необхідності робляться рентгенівські знімки та беруться відбитки. Призначається дата наступного візиту до стоматологічної клініки.
 • У момент лікування зубів пацієнту за необхідності роблять знеболюючий укол. Лікування проводиться сертифікованим лікарем та його помічником. Кабінети Coral Dent облаштовані сучасним обладнанням із дотриманням усіх стандартів.
 • Після лікування зубів пацієнту запропонують записатися на повторний прийом для обстеження ротової порожнини.

Лікування зубів Київ проводиться стоматологами з досвідом від 7 до 20 років. За 8 років роботи клініку відвідало понад 9000 пацієнтів.

Профілактика захворювань зубів

В основі здоров’я ротової порожнини лежить ряд профілактичних заходів. Фактично, основні причини захворювань включають погану гігієну та неправильне харчування, які сприяють розвитку карієсу, зубного каменю та ураження ротової порожнини.

 1. Чищення зубів щіткою та зубною ниткою значно знижує утворення зубного нальоту та запобігає гінгівіту – найлегшій формі захворювання ясен.
 2. Уникайте вживання великої кількості солодкого. І дітям, і дорослим слід уникати вживання великої кількості цукру та вуглеводів, що особливо містяться в солодощах. Вживання в їжу фруктів та овочів, багатих на клітковину, протягом дня стимулює слиновиділення, що, у свою чергу, сприяє ремінералізації поверхні зубів, на яких починається карієс.
 3. Регулярно відвідуйте стоматолога. Регулярні огляди можуть виявити перші ознаки захворювань. Професійне чищення зубів може запобігти проблемам з ротовою порожниною.

Догляд за ротовою порожниною має стати щоденною звичкою всіх людей незалежно від віку, рівня зайнятості.

Вартість лікування зубів визначається тим, на якій стадії пацієнт звернувся із проблемою до стоматології. Лікування, діагностоване на ранній стадії, коштуватиме дешевше, оскільки можна обійтися менш інвазивними способами. Коли захворювання досягає масштабів того, що необхідно встановлювати коронку, ціна лікування зубів у цьому випадку залежатиме від матеріалу коронки. Ознайомитись із цінами на лікування зубів можна на сайті Корал Дент.

Записатися на консультацію