Лікування під мікроскопом

Стоматологічний мікроскоп – це оптичний інструмент, призначений для збільшення зору та дозволяє стоматологу проводити діагностику та лікування з мікрометричною точністю. Практика стоматологічної ендодонтії потребує точності та уваги до деталей. Якість роботи стоматолога залежить від його підготовки, навичок та досвіду, а також від доступних йому інструментів і технічних засобів. Більшість ендодонтичних процедур проводиться у малоосвітлених та важкодоступних місцях ротової порожнини, тому частки міліметра можуть вирішити остаточний результат лікування. В останні десятиріччя ендодонтія здобула не лише наукові та клінічні знання, а й досягла технологічних успіхів.

Лікування під мікроскопом 1

Поява мікроскопа

Через складний характер лікування кореневих каналів зубів використання збільшувальних лінз у стоматології дозволяє краще візуалізувати ротову порожнину пацієнта, у такий спосіб поліпшуючи діагностику, забезпечуючи кращі результати та підвищуючи задоволеність пацієнтів. «У найближчому майбутньому стоматологічний операційний мікроскоп стане таким само звичним явищем, як рентгенівський апарат чи стоматологічне крісло в сучасній стоматологічній практиці» (Арнальдо Кастеллуччі, Італія, 2003 р).

Необхідність бачити більше та краще призвела до появи хірургічного мікроскопа в медицині у 1957 році. Вушні лікарі першими скористалися мікроскопом, його використання швидко поширилося на інші фахи, як от офтальмологія, нейрохірургія, пластична хірургія та мікрохірургія загалом. У 1977 році Бауман опублікував першу статтю, в якій розповів про переваги використання мікроскопа для стоматології. Ендодонтичний операційний мікроскоп забезпечує: точність діагностики й точність лікування.

Сьогодні використання хірургічного мікроскопа у стоматології має великий попит. Традиційно прямий огляд стоматолога обмежений фокусною відстанню ока у напрямку до пацієнта. Збільшувальні скельця збільшують зоровий діапазон стоматолога, але тільки до певної міри. За допомогою хірургічного мікроскопа можна досліджувати об’єкт при різних збільшеннях та фокусних діапазонах. Крім того, використання внутрішньоротового дзеркала забезпечує візуальний доступ, який можна порівняти з ендоскопом, що має оглядовість під будь-яким кутом. Чим не магія?

Лікування зубів під мікроскопом

Щороку мільйони пацієнтів проходять лікування кореневих каналів за допомогою стоматологічного мікроскопа. Лікування зубів під мікроскопом необхідне, коли пульпа, життєво важлива тканина кореневого каналу, запалюється чи інфікована. Запалення чи інфекція можуть мати безліч причин: глибокий карієс, попередні стоматологічні процедури на зубі, тріщина чи перелом в зубі. Крім того, травма зуба може спричинити пошкодження пульпи, навіть якщо на зубі немає видимих ​​людському оку переломів. Якщо запалення чи інфекцію пульпи не лікувати, це може спричинити біль або призвести до абсцесу.

Стоматологічний мікроскоп є безцінним ресурсом для лікування кореневого каналу. Лікування зубів вимагає точності та уваги до деталей. Терапія кореневих каналів, що проводиться фахівцями, потребує підвищеного рівня підготовки, спеціалізованих методик та передових технологій, таких як стоматологічний мікроскоп, щоб отримати найкращий результат та зберегти зуби!

Процедура обробки кореневих каналів проводиться на дуже невеликій площі зуба і вимагає високої точності для ефективного переміщення вздовж коренів та каналів. Деякі зуби можуть мати більшу кількість коренів та каналів, ніж очікувалося. Пропущені канали можуть означати невирішені інфекції, які зрештою вимагатимуть повторної процедури видалення кореневих каналів або навіть видалення зуба. Застосувуючи передові технології мікроскопії, стоматолог не тільки виявить приховані проблеми, а й зможе зберегти зуб.

Переваги лікування під мікроскопом у стоматології

  • Обстеження, діагностика та планування лікування, можливість стоматолога діагностувати проблему на ранніх стадіях.
  • Діагностика зламаних зубів.
  • Найкраща візуалізація пульпової камери, каналів.
  • Дослідження розташування каналів, систем каналів чи анатомічних варіацій.
  • Виявлення та усунення облітерацій та кальцифікатів, ознак, які зустрічаються у 50% усіх зубів, що значно впливає на лікування.
  • Мікрохірургічне лікування.

Лікування зубів під мікроскопом в Києві дозволяє діагностувати і лікувати нерв зуба, щоб усунути дискомфорт і поліпшити якість життя.

Основною метою лікування зубів під мікроскопом є збереження зуба, який досі зберігає жувальну функцію, та уникнення необхідності видалення і заміни зуба імплантатом. Прямим наслідком підвищеної точності, з якою стоматолог працює завдяки цьому типу клінічного інструмента, є те, що гарантується найвищий ступінь збереження тканин зуба, усуваючи лише подразники та уражені тканини. Це позитивно позначається на міцності та функціональності зуба після завершення лікування.

Використання мікроскопа у стоматології: що потрібно знати пацієнту

Стоматологія і технології завжди йшли пліч-о-пліч. Одним із найважливіших досягнень стала поява мікроскопії в стоматологічних клініках. За останні роки було зроблено багато досягнень, які покращили спосіб роботи та дозволяють менш інвазивним методам лікування покращити враження пацієнтів від відвідування стоматологічної клініки. Використання стоматологічного мікроскопа допомагає ставити діагноз швидше та точніше.

Завдяки аугментації досягається краща візуалізація уражених зубів, що призводить до точнішої оцінки, яка запобігає непотрібному лікуванню. Крім того, підключивши камери, можна записувати та робити знімки всього процесу, щоб наочно пояснити пацієнтові клінічну картину. Обстеження під мікроскопом – це спосіб встановлення правильного діагнозу, який дозволить нам проводити мінімально інвазивні методи лікування, продовжити термін служби зубів та уникнути непотрібного дискомфорту для пацієнтів. Його також застосовують у хірургії як для імплантатів, так і для м’яких та твердих тканин, що дозволяє застосовувати менш травматичні методи.

В області ендодонтії лікування зубів під мікроскопом збільшує шанси на успіх лікування кореневих каналів, а у відновлювальній стоматології допомагає досягти гарної функціональної та естетичної роботи. Мінімальне збільшення становить від 2,5 до 8 разів і слугує для широкого поля робіт. Середнє збільшення становить від 8 до 16 разів, таке збільшення застосовують для точнішої та детальнішої роботи стоматолога. Високе збільшення становить від 16x до максимального, що зазвичай становить від 32 до 40x, і застосовується для ретельного спостереження за найдрібнішими деталями.

 Причини використання мікроскопа для лікування зубів

  1. Ендодонтія за допомогою стоматологічного мікроскопа дозволяє легко виявити тріщини зуба, діагностувати їх з максимальною точністю.
  2. Мікроскоп може допомогти легко знайти канали зуба.
  3. Використання мікроскопа дозволяє виявити переломи, мікротріщини, небажані перфорації.
  4. Мікроскоп допомагає стоматологу в роботі під час ендодонтичних операцій.

Коли тканина пульпи інфікована, її необхідно видалити та замінити, щоб вона не впливала на тканини за межами зуба (у цьому разі він буде безповоротно втрачений) або на ясна (що може спричинити патологію пародонта). В ендодонтії канали зуба ретельно очищуються до верхівки кореня, а потім заповнюються біосумісним матеріалом. З цих причин розробляють нові та дедалі витонченіші моделі операційних мікроскопів (ОМ), які дозволяють повністю дослідити внутрішню частину зуба для відповідного лікування.

Чому варто вибрати ендодонтію із мікроскопом?

Ендодонтія, також відома у просторіччі як «видалення нерва» – це стоматологічна техніка, яка застосовується для видалення пульпи зуба коли вона запалюється та (або) інфікована та викликає сильний біль. Девіталізація зуба – складна робота, яка потребує точності. У таких випадках мікроскоп стає незамінним інструментом, оскільки він дає можливість збільшення каналів і порожнин, і таким чином дозволяє роздивитися зуб, що підлягає лікуванню, у великому масштабі.

Це лише одна з вагомих причин, з яких лікування зубів з мікроскопом буде найкращим варіантом у разі, якщо зуб вимагає лікування кореневих каналів. Ще один пункт – точність, з якою стоматолог працює завдяки мікроскопу. Перевага полягає в тому, що гарантується збереження тканин зуба, усуваючи лише подразники та уражені тканини. Це дозволяє проводити консервативне лікування, якнайменше ушкоджуючи зуб, що позитивно позначається на стійкості та функціональності результату.

Вартість лікування зуба під мікроскопом виправдовує витрати. Під час мікрохірургії внутрішньої частини зуба ОМ використовують як допоміжний інструмент, що дозволяє стоматологу з абсолютною точністю бачити, де йому потрібно працювати. Він полегшує лікування м’яких і твердих тканин в ендодонтії та, крім того, визначає ділянки пульпарної камери та внутрішньої частини зуба, які раніше були недоступні, як от у разі канальцевого перешийка.

Записатися на консультацію