Одномоментна імплантація

Одномоментна імплантація – процедура, за допомогою якої встановлення імпланта зуба виконується за один візит до стоматолога. Цей метод дозволяє відновити один чи навіть кілька зубів лише за один день. Це швидко, безболісно, ​​комфортно. Кому можна проводити одномоментну імплантацію зубів і які є обмеження? Далі про все докладніше.

Що таке одномоментна імплантація?

Традиційно, коли зуб руйнувався, випадав чи був видалений хірургічним шляхом, від проведення операції до моменту встановлення постійної коронки на імплант проходило щонайменше півроку. На тлі цього, багато хто думає, що процедура встановлення імплантату складна або занадто болісна, але в наш час це вже далеко від істини. Такий підхід до імплантації залишається у минулому. Лікарі почали встановлювати титановий гвинт відразу після видалення зуба. В результаті чого лікування триває всього три місяці, а пацієнт переносить під місцевою анестезією єдину операцію.

Процедура одномоментної імплантації може виконуватися як на окремому зубі, так і на всьому протезі. У випадках, коли потрібна імплантація зубів, що охоплює весь протез, усі зуби видаляються, а тимчасові протези імплантуються за один сеанс. Процес загоєння зазвичай триває до чотирьох місяців і після завершення тимчасові протези замінюються на постійні коронки.

У яких випадках доцільно вдаватися до одномоментної імплантації зубів?

Головна мета у проведенні одномоментної імплантації – вирішити естетичні питання якнайшвидше, водночас не втрачаючи якість. Якщо потрібно видалення та встановлення імплантів на передні зуби, миттєва імплантація буде правильнішим рішенням. У пацієнтів відразу ж відновлюється як жувальна, так і артикуляційна функція.

Після завершення процесу остеоінтеграції імпланта (зазвичай через 3 місяці) встановлюється постійна зубна коронка. У разі стандартної імплантації зубів у пацієнта буде видимий імплант, оскільки він не вкритий коронкою. Залежно від способу життя та діяльності, не кожен може дозволити собі майже 3 місяці обходитися без одного або декількох зубів. Одномоментна імплантація доцільна у випадках, коли людина хоче зберегти функціональність щелепи та естетику посмішки доти, доки кістка повністю не відновиться після операції.

Чи усім можна робити одномоментну імплантацію?

Перш ніж зробити вибір на користь проведення одномоментної імплантації зубів, необхідно оцінити стан ротової порожнини пацієнта. Важливо, щоб у пацієнта були відсутні серйозні захворювання ротової порожнини, а також був дотриманий ряд вимог:

 1. Мати кісткову тканину в достатній кількості та належної якості для імплантації, інакше необхідно буде нарощувати кісткову тканину. Це не проблематично, та усе ж таки на загоєння та відновлення піде до шести місяців.
 2. Пацієнт повинен мати правильний прикус та відсутність проблем з бруксизмом.
 3. Дотримання гігієни ротової порожнини та регулярне професійне чищення, відсутність хвороб ясен. Методика одномоментної імплантації можлива лише за відсутності запалення.

Якщо ці умови не дотримані, лікар не зможе гарантувати приживлюваність імплантату і доведеться вдатися до традиційної хірургії. У цьому випадку час між установкою імплантату та коронкою буде значно більшим. Тому важливо провести попереднє обстеження та оцінити стан кожного пацієнта індивідуально.

Процес проведення одномоментної імплантації зубів

Насамперед лікар оцінює стан порожнини рота пацієнта; проводить огляд зубів, які необхідно видалити та на місці яких стоятимуть зубні імпланти; консультує з усіх питань, що виникають. У день операції встановлюється імплант та тимчасова коронка. Сам процес операції відбувається у три етапи:

 • діагностика;
 • анестезія;
 • одномоментна імплантація.

Одномоментна імплантація зубів не відрізняється від традиційної імплантації в плані технічного виконання, крім випадків, коли вона поєднується з хірургією під комп’ютерним управлінням. Однак, якщо імплантати мають підтримувати повністю фіксований протез, важливо правильно розподілити гвинти, щоб забезпечити рівномірний розподіл навантаження. Це єдиний спосіб досягти первинної стабільності імплантату у довгостроковій перспективі та уникнути будь-яких ускладнень у майбутньому.

Переваги одномоментної імплантації зубів:

 • Швидкість. Незалежно від того, чи ви встановлюєте одиночний зубний рімплант або інший тип незнімного протеза, за допомогою одномоментної імплантації зубів можна встановити гвинт імпланта і тимчасову коронку за один прийом до лікаря. Пацієнту більше не потрібно проводити стільки часу в очікуванні з моменту встановлення імплантату до встановлення коронки.
 • Якість життя. Разом з одномоментною імплантацією зубів якість Вашого життя покращиться, бо ви раніше відновите свою посмішку, чітку вимову та прикус.
 • Комфорт. Ви можете почати пережовувати їжу після хірургічного втручання і відновити артикуляційну функцію, якщо вона була порушена через відсутність зубів.
 • Вартість. Ціна одномоментної імплантації зубів схожа з цінами на традиційні методи імплантології. Різниця у ціні імплантатів у порівнянні з традиційними техніками мінімальна.
 • Вибираючи миттєву імплантацію, не потрібно витрачати час та гроші на додаткові прийоми у стоматолога.

Завдяки таким перевагам одномоментна імплантація зубів користується великим попитом. Щоб дізнатися, чи можна застосувати техніку одномоментної імплантації зубів у вашому випадку, рекомендуємо звернутися до стоматологічної клініки та пройти первинний огляд. Ціна одномоментної імплантації зубів вказана у прайсі на сайті.

Одномоментна імплантація

Записатися на консультацію