Чистка зубов Air Flow

Чистка зубов Air Flow 1

Air Flow чищення

Чищення зубів щіткою та зубною ниткою після їжі, вранці та ввечері допомагає видалити шар бактерій, що утворюється навколо ясен та зубів, що викликає утворення зубного каменю, карієсу та інших стоматологічних захворювань. Для підтримки здоров’я ротової порожнини важливо регулярно проводити професійне чищення у стоматолога. Чищення зубів Air Flow – найкращий спосіб для боротьби з бактеріями та для підтримки ротової порожнини у здоровому стані.

Коли м’який наліт залишається в роті надовго і зрештою не видаляється, він твердне і утворює так званий зубний камінь. На відміну від м’якого нальоту, зубний камінь не можна чистити зубною щіткою в домашніх умовах. Спроби позбутися зубних відкладень у домашніх умовах будуть марними. Для боротьби з твердим нальотом необхідно вдаватися до професійного чищення Air Flow.

Що таке чищення зубів Air Flow?

Чищення зубів Air Flow – це відносно нова стоматологічна процедура, яку можна використовувати замість механічного чи ультразвукового чищення (а краще комбінувати та проводити комплексне чищення), щоб очистити зуби від нальоту та видалити відкладення. Більшість пацієнтів віддають перевагу цьому виду чищення, ніж механічне чищення, оскільки Air Flow – безболісна процедура, при якій апарат не видає тих неприємних звуків скрегота інструменту по зубах, які у багатьох людей асоціюються з відвідуванням стоматолога.

Чищення зубів Air Flow зазвичай називають «піскоструминним чищенням зубів» через її очевидну схожість з однойменним інструментом, що використовується в домашньому господарстві для очищення особливо забруднених поверхонь. Тільки в даному випадку замість піску використовується потужний струмінь оксиду алюмінію. Апарат за допомогою сильного напору води з абразивним розчином видаляє наліт, що утворився, і разом з ним освітлює плями на зубах. Цей метод також відомий як абразивне чищення. Процедура Air Flow також використовується як спосіб відбілювання зубів, таке чищення освітлює емаль, роблячи посмішку більш привабливою. Крім естетичних характеристик, Air Flow є ефективним способом боротьби з неприємним запахом з рота.

Відбілювання та чищення зубів Air Flow – цей метод чищення найбільш затребуваний та відомий пацієнтами. Щоб нанести розчин, що відбілює, на зуби, необхідно попередньо провести професійне чищення, щоб повністю видалити зубний камінь і плями від продуктів і темних напоїв. Також абразивні частинки під час чищення забирають плями, тим самим освітлюючи емаль. Тому, використовуючи метод чищення Air Flow можна не вдаватися до нанесення пасти, що відбілює, або використання лазерної технології. Але не варто розраховувати на відбілювання зубів у тих випадках, коли потемніння емалі пов’язане не із зовнішніми факторами, а з внутрішніми процесами.

Кому рекомендовано чищення зубів Аїр Флоу?

Професійна AirFlow чищення зубів рекомендована всім пацієнтам, хто стежить за здоров’ям ротової порожнини і воліє запобігти проблемі захворювання, ніж займатися її лікуванням.

Вам необхідне Air Flow чищення зубів, якщо:

 • емаль зубів постійно схильна до їжі та напоїв, які фарбують поверхню (кава, чай, вино);
 • на зубах зібрався наліт і утворився камінь;
 • у вас чутливі зуби;
 • до початку ортодонтичного лікування та після закінчення носіння брекетів;
 • потемніння кольору емалі;
 • наліт, що накопичився в міжзубних проміжках;
 • якщо перед хірургічним втручанням необхідно провести санацію ротової порожнини;
 • запалення м’яких тканин.

Як видно, випадків, коли потрібна Аїр Флоу чистка досить багато. Крім того, робити цю процедуру потрібно двічі на рік для підтримки здоров’я ротової порожнини, незалежно від вищеописаних випадків. Чистка зубів air flow ціна за процедуру буде меншою, якщо робити її регулярно, тому що на зубах не буде великих відкладень.

Переваги та недоліки чищення Аїр Флоу

Головна перевага чищення зубів Air Flow у Києві полягає в тому, що за допомогою цієї процедури можна запобігти захворюванню ясен, появі карієсу та зберегти зуби на своїх місцях. Але це не єдине, за що стоматологи та пацієнти віддають перевагу цьому методу чищення.

Переваги чищення Air Flow:

 • м’який вплив на емаль зубів: не руйнує, стоншує;
 • акуратно і точно видаляє наліт та відкладення;
 • підходить для пацієнтів із вінірами, протезами, коронками;
 • має відбілюючий та антибактеріальний ефект;
 • безболісна процедура, під час якої пацієнти почуваються максимально комфортно;
 • профілактика появи карієсу;
 • після процедури чищення не підвищується чутливість зубів;
 • під час видалення відкладень абразивні частинки м’яко шліфують поверхню зубів;
 • технологія Air Flow дозволяє не тільки видаляти різні відкладення, а й відбілювати зуби до їхнього природного відтінку;
 • Air Flow ціна на процедуру нижче, ніж професійне відбілювання зубів;
 • процедура займає не більше години – всього 60 хвилин, щоб подбати про себе та запобігти розвитку інфекції.

Недоліки чищення Air Flow:

 • при великих відкладеннях можливо одного чищення Air Flow: буде недостатньо і буде потрібно проведення комплексної процедури з використанням механічних інструментів та ультразвуку;
 • не підійде для пацієнтів з підясенними відкладеннями;
 • пацієнти з великими каріозними порожнинами можуть відчувати дискомфорт під час процедури;
 • даний метод чищення не підійде людям із такими захворюваннями як бронхіт, туберкульоз, астма;
 • дітям до 15 років не рекомендується проведення очищення Air Flow.

Як проходить чищення зубів методом Air Flow?

 1. Підготовка до чищення починається на етапі первинного огляду, де стоматолог аналізує стан ротової порожнини і ставить уточнюючі питання.
 2. Перед початком процедури на пацієнта надягають шапочку та окуляри, щоб уникнути попадання абразивної речовини на очі.
 3. У роті розміщується слиновідсмоктувач, щоб уникнути надмірного накопичення води та слини в роті, так як при чищенні використовується велика кількість рідини.
 4. Процес чищення – після підготовчих дій лікар бере апарат і займається видаленням м’якого нальоту та відкладень крок за кроком по всій верхній та нижній дузі з усіх боків.
 5. Для очищення методом Air Flow використовується харчова сода, порошок дрібнодисперсний соди. Через наконечник, що обертається, абразивна речовина під дією повітря потрапляє точно в розташовану область на зубах і таким чином очищає поверхню.
 6. Заключний етап професійного чищення зубів складається з антисептичного ополіскувача, що ремінералізує, і покриття зубними препаратами у вигляді паст або гелів. Оскільки зуби довгий час під виглядом нальоту чи зубного каменю можуть мати чутливість до холоду, тому що стоматолог усунув «щит» між зубом та зовнішніми подразниками. За допомогою ремінералізації знижується чутливість.

Відразу після чищення не рекомендується вживати їжу та напої з барвниками. Оскільки відразу після чищення зубна емаль добре вбирає всі речовини, щоб уникнути фарбування зубів у перший день краще утриматися від таких продуктів.

Що буде, якщо уникати чищення зубів у стоматолога?

Як тільки наліт кальцинується, він перетворюється на зубний камінь, і його неможливо очистити простою щіткою. Оскільки зубний наліт живе як на зубах, а й м’яких тканинах, що зумовлює відступу лінії ясен. Єдиний спосіб видалити зубний камінь із зубів та під яснами – це звернутися до стоматолога для професійного чищення зубів.

Частота, вказана для чищення зубів, багато в чому залежить від пацієнта та його звичок, рекомендується один раз на рік для пацієнтів із хорошою щоденною гігієною зубів та кожні 6 місяців для пацієнтів зі схильністю до утворення зубного каменю. Як правило, пацієнти зі схильністю до утворення зубного каменю схильні до проблем з яснами або захворюваннями пародонту, тому, щоб уникнути незворотного пошкодження кістки, що підтримує зуби, вони повинні відвідувати стоматологічну клініку для профілактичного огляду двічі на рік.

Рекомендації щодо догляду за зубами в домашніх умовах:

 1. Перед тим як приступити до чищення зубів, розташуйте зубну щітку так, щоб вона утворювала кут 45 градусів з яснами.
 2. Акуратно та короткими рухами переміщуйте щітку вперед та назад, щоб повністю покрити зуби всією щетиною.
 3. При чищенні внутрішніх поверхонь передніх зубів нахиляйте щітку вертикально і кілька рухів вгору і вниз.
 4. Чистіть язик спеціальним скребком, щоб видалити бактерії та зберегти свіжість дихання. Мова працює так, ніби це губка, тому, якщо ми забудемо почистити її, незалежно від того, наскільки добре ми чистимо зуби, в роті накопичуватимуться мільйони бактерій, які є небезпечними для зубів. Якщо язик не чистити належним чином, це може спричинити неприємний запах з рота.
 5. Чищення має тривати не менше трьох хвилин: оскільки більшість людей не чистять зуби так довго, стоматологи рекомендують користуватися секундоміром.
 6. Робіть короткі, ніжні рухи, приділяючи особливу увагу лінії ясен, важкодоступним заднім зубам та ділянкам навколо пломб, коронок.
 7. Використовуйте рідини для полоскання рота, багаті на фтор та інші мінерали, щоб зміцнити емаль і запобігти захворюванням ротової порожнини.
 8. Занадто сильне чищення зубів може призвести до зносу ясен і зубної емалі. Докладати багато зусиль під час чищення зубів ще означає чистити їх краще. За такого агресивного способу чищення є ризик стерти емаль, і в результаті зуб втратить свій природний блиск.
 9. Після кожного чищення щітку необхідно обполіскувати, інакше вона стане гніздом бактерій і чистити зуби брудною щіткою, звичайно ж, неприємно. Щітка рекомендується змінювати кожні 3-4 місяці. Фактично, коли бачимо, що щетина втратила міцність чи деформувалася, вона перестає виконувати свої функції.

Чистка зубів Air Flow ціна в Києві

Ціна чистки Air Flow залежить від кількості зубів, що обробляються. Або ж пацієнт може вибрати чищення всіх зубів верхньої та нижньої дуги, тоді Аїр Флоу ціна на чищення буде фіксованою. У будь-якому випадку ознайомитися з прайсом на стоматологічні послуги можна на сайті Coral Dent або на безкоштовну консультацію у стоматолога.

Записатися на консультацію