Металеві брекети

Металеві брекети 1

Здорова усмішка – це не тільки білі, та й рівні зуби з правильним прикусом. Їхнім вирівнюванням у стоматології займається лікар ортодонт. Найбільш популярним при цьому пристосуванням є металеві брекети, у яких ціна доступна для більшості пацієнтів. Вони можуть кріпитися на зовнішній або внутрішній частині зубного ряду.
Залізні брекети складаються з нержавіючих титанових скоб, зафіксованих на поверхні зубних коронок, з ортодонтичної дуги, що надає тиск і зміщує зуби в потрібну сторону, і натяжної фурнітури. Кожна скоба має паз, саме через нього проходить ортодонтична дуга. Активація системи здійснюється спеціальною фурнітурою, зафіксованою на крайніх молярах на нижній чи верхній щелепі.

Металева брекет система: різновиди

Брекети металеві бувають 2 видів:

  1. Лігатурні. У цьому апараті кожен металобрекет має лігатурні крила, необхідні для фіксації лігатур, які утримують ортодонтичну дугу. Лігатури можуть бути еластичні та жорсткі з дроту. Перший варіант частіше рветься та злітає. Металеві лігатурні брекети коштують у 1,5 рази менше, ніж безлігатурні, а тривалість їхнього носіння значно більша, тому буде більше візитів до ортодонту для їх корекції. Перевага цього типу конструкції полягає в тому, що вона здатна виправити навіть дуже складні ортодонтичні випадки.
  2. Безлігатурні (самолігуючі). У виробах цього виду дуга фіксується спеціальним замикаючим механізмом. Він може бути активним та пасивним. Перший варіант самолігуючого замку притискає дугу до пазу брекету, другий не тисне на нього. Такі апарати простіше обслуговувати, вони зручні у використанні та швидше виправляють прикус. Завдяки відсутності зайвих елементів зручно підтримувати гігієну ротової порожнини. Єдиний недолік – висока ціна металевих брекетів безлігатурного типу.

Встановлення металевих брекетів

Перш ніж поставити металеві брекети, необхідно обов’язково провести санацію ротової порожнини: вилікувати карієс, зняти зубний камінь, провести полірування зубів на верхній і нижній щелепі. Ці заходи входять у підготовчий етап, протягом якого лікар-ортодонт також проводить рентген-діагностику та знімає зліпки щелеп. Ґрунтуючись на результатах діагностики, він підбирає комплектацію системи на весь період лікування. На підготовку до встановлення триває в середньому 1-2 тижні.

Брекет система металева може встановлюватися методом прямої та непрямої фіксації. У першому випадку брекети окремо приклеюються на кожен зуб. При непрямому методі вони переносяться відразу на весь зубний ряд за допомогою спеціальної капи. Непряма фіксація є прогресивнішою методикою, яка дозволяє в 2-3 рази швидше встановлювати систему.

Безпосереднє встановлення брекетів проводиться за 2 візити до лікаря. Під час першого відвідування скоби фіксуються на зубній емалі спеціальним фотополімерним клеєм. Під час другого візиту встановлюється додаткова фурнітура та натягується ортодонтична дуга. Якщо використовується самолігуючий система, то дуга вставляється в пази і закривається кришками. Після цього на передніх брекетах ставляться стопори, які не дають дузі ковзати у пазах. Якщо використовуються металеві брекети із гумками, то дуга до кожного з них фіксується спеціальною еластичною лігатурою. Система може бути із звичайними прозорими гумками, але за бажанням клієнта можна підібрати й інший колір лігатур.

Після фіксації апарату пацієнт отримує інструкцію, в якій докладно описано процедуру чищення зубів та догляду за ними, а також є рекомендації щодо прийому їжі та використання ортодонтичного воску. Тривалість лікування залежить від складності кожного конкретного випадку та може становити від 6 до 24 місяців. Протягом лікування кожні 1-3 місяці необхідно відвідувати лікаря для контролю результатів, помітки дуги та лігатур.

Переваги та недоліки системи

Перерахуємо основні переваги систем з металу:

  • висока міцність та надійність. Вони практично ніколи не ламаються;
  • швидкодія. Дуга гладко ковзає в пазах, тому зуби вирівнюються швидше, ніж при використанні систем із пластику, кераміки або сапфіру;
  • ефективність. Апарат може виправити дуже складні дефекти прикусу;
  • доступність. Вартість металевих брекетів значно нижча, ніж естетичних різновидів системи.

Недоліком апаратів є низька естетика, а також наявність незначного присмаку металу в роті.

Розрахунок вартості

Вартість лікування включає ціну матеріалів та роботи, а саме:

  • планування ортодонтичного лікування;
  • комплектація апарату вибраної модифікації;
  • встановлення брекетів лікарем ортодонтом;
  • корекція системи;
  • зняття виробу, професійне чищення та відбілювання зубів після процедури.

Якщо ви хочете швидко та недорого виправити прикус, звертайтесь до стоматології «Коралдент». Ми пропонуємо доступні ціни на брекети із металу. Щоб записатись на прийом до ортодонту, зателефонуйте нам або залиште заявку на зворотний дзвінок.

Записатися на консультацію