Синус ліфтинг закритий

Синус ліфтинг закритий 1

Імплантація зубів стала ще безпечніша і швидкою процедурою для відновлення зубного ряду і створення красивої посмішки. Установка імплантів проходить легко і безболісно в клініці Корал Дент, залежно від конкретних випадків кожного пацієнта, лікар прибігає до різних хірургічних методів, один з яких – синус ліфтинг.

Що таке синус-ліфтинг?

Ліфтинг гайморової пазухи – це операція, яка дозволяє збільшити кісткову масу корінних і премоляров верхньої щелепи за допомогою штучної, синтетичної або натуральної кістки. Синус-лифтинг проводиться тільки у разі виникнення необхідності установки імплантатів і виключно для верхньої щелепи. За допомогою процедури синус-лифтинга можна встановити імплантати у верхню щелепу при складніших процедурах імплантації, при яких відсутня кісткова тканина. Сінус-ліфтинг виконується, коли верхньощелепна пазуха знаходиться дуже низько і її необхідно підвести всього на 1-3 мм.

Підняття дна гребеневого синуса (друга назва синус-лифтинга) було уперше продемонстроване Саммерсом в 1940 році і часто використовується сьогодні, коли йдеться про збільшення кістки і установку зубних імплантатів за один сеанс. В ході проведення синус-лифтинга, лікареві вдається зламати кору дна пазухи, не пробиваючи мембрану (мембрана Шнайдера), яка покриває усю гайморову пазуху. Дно грудей має форму намету, що дає додатковий простір для заповнення кісткою і розміщення імплантата.

Коли потрібний синус-ліфтинг?

Іноді ми відкладаємо стоматологічне лікування через відсутність бажання або страху перед хірургічною операцією, такий як установка зубних імплантатів. Наприклад, пацієнти часто сумніваються в рисках або ускладненнях, які може спричинити така процедура. Окрім проблем, пов’язаних з оклюзією, той факт, що у пацієнта немає одного або декількох зубів, йде рука в руку з втратою кісткової маси. Це пов’язано з тим, що альвеолярна кістка перестає отримувати навантаження від зуба, через що починає втрачати висоту і товщину.

З цієї причини стоматологи рекомендують не відкладати лікування зубів. Чим раніше проблема буде усунена, тим простіше, швидше і дешевше буде її виправити. На щастя, існують методи, що дозволяють відновити зубну кістку і зробити установку імплантата можливою. Але якщо ділянка, де відсутня кісткова поверхня, відповідає розташуванню пазухи, необхідно виконати синус-лифтинг. Це втручання дозволить провести кістковий трансплантат і встановити зубні імплантати, повернувши функціональність зубам і естетові посмішки. Вчасне звертання в стоматологічну клініку може зробити операцію по установці імплантата дешевше і швидше.

Як проходить операція синус-ліфтинга?

Синус-ліфтинг проводиться під місцевою анестезією. Під час процедури лікар додає синтетичну кістку, змішану з аутологичной кісткою, в задню частину верхньої щелепи на рівні корінних зубів. Синус-лифтинг включає переміщення синусових мембран вгору, щоб звільнити місце для регенерації кістки. Нова структура кістки дозволить надійно закріпити зубні імплантати.

Синус-ліфтинг дозволяє збільшити кількість доступної кістки в тих областях, де у пацієнта спостерігається втрата кісткової маси. Це могло статися з ряду причин, серед яких: сильний удар, гінгівіт, карієс, періодонтит або знос із-за неправильного прикусу або бруксизму. Якщо ці проблеми не лікувати своєчасно, вони можуть привести до втрати зубів і кісткової тканини. Тому в якості профілактики рекомендує регулярно відвідувати стоматолога і серйозно відноситися до щонайменших ознак запалення або інфекції ясен або зубів. Якщо через декілька днів ви все ще відчуваєте дискомфорт або біль у роті, зверніться до стоматолога.

Етапи проведення закритого синус ліфтинга

Синус-ліфтинг проводиться в один або два етапи. Якщо до втручання залишилося 5-6 мм верхньої щелепи : синус-ліфтинг і операція по імплантації виконуються за один сеанс. Коли синус-ліфтинг виконується одночасно з установкою імплантата, це дає велику перевагу з точки зору загального часу відновлення. Але важливо отримати первинну стабільність імплантата, що має на увазі наявність достатньої кількості кістки, що залишилася.

Інакше виконується синус-ліфтинг закритий в два етапи. Двохетапна методика синус-лифтинга виконується, коли у пацієнта залишкова кісткова база менше 4 мм. На першому етапі виконується синус-лифтинг. На другому етапі, коли кістковий трансплантат зажив (через 4-6 місяців після втручання, залежно від кожного випадку), встановлюються імплантати. Установка імплантата відкладається на пізніший час, через те, що верхньощелепна кістка дуже обмежена.

Техніка синус-ліфтинга, якщо вона виконується правильно, є передбачуваною технікою, ефективність якої, згідно з клінічним досвідом, перевищує 98%. Однако, як і будь-який інший медичний метод, він не виключає інтраопераційних і післяопераційних ускладнень. Що стосується післяопераційних ускладнень, поширеними є синусит або інфекція носових пазух. У цих випадках навички професіонала дуже важливі, щоб відновлення протікало непомітно.

Переваги закритого синус-ліфтинга гайморової пазухи

Синус-ліфтинг буває двох видів: відкритий та закритий. На практиці найчастіше проводиться закритий синус-ліфтинг. Розглянемо його переваги:

  • Менша травматичность оперативного втручання для пацієнтів і зниження ризику судинних ускладнень і передпротезного періоду.
  • Практично в усіх випадках закритого синус-лифтинга имплант може бути встановлений відразу після проведення кісткового трансплантата.
  • Закритий синус-ліфтинг дозволяє встановлювати імплантати в тих областях, де спочатку це було неможливо.
  • Завдяки закритому синус-ліфтингу пацієнт міг носити незнімний протез замість знімного.
  • Резорбції кістки можна уникнути за рахунок подальшої установки імплантата.

Головною перевагою закритого синус-ліфтинга є те, що він підвищує ефективність лікування імплантатами в задній частині верхньої щелепи. Слід підкреслити, що ця область є найбільш складною для установки зубних імплантатів, оскільки вона частіше страждає періодонтитом або передчасною втратою зубів. З цієї причини кістковий трансплантат допоміг зробити установку імплантатів в цій частині протеза набагато простіше і безпечніше.

Протипоказання до операції закритого синус-ліфтинга :

Закритий синус-ліфтинг гайморової пазухи може виконуватися тільки у верхній задній частині. Тому, якщо, у вас відсутній зуб в нижній щелепі, доведеться удатися до інших методів регенерації кістки. Окрім загальних протипоказань до хірургічного лікування: серцево-судинна декомпенсація, дихальна недостатність, декомпенсований діабет; існують певні протипоказання до операції синус-ліфтинга :

  • гемофілія (спадкове рецесивне захворювання людини, що супроводжується важким порушенням здатності згущуватися крові);
  • новоутворення / пухлини;
  • гострий гайморит;
  • кіста.

Рекомендації по відновленню після операції закритого синус-ліфтинга

  1. Після операції закритого синус-ліфтинга спочатку рекомендується приймати антибіотики для відвертання інфекції і болезаспокійливі засоби.
  2. Нормальний післяопераційний період після закритого синус-ліфтинга не має бути хворобливим і включати помітне запалення або гематому в області втручання. Максимальний пік набряку настає через 48 годин, і зазвичай усі симптоми повністю зникають через 7-10 днів після втручання. В цьому випадку рекомендується прикладати лід до щоки для зменшення набряку.
  3. Не слід сильно сякати, щоб не пошкодити кістковий трансплантат.
  4. Поки рана не зажила, рекомендується полоскати, а не чистити зубною щіткою місце, де проводилася операція. Але в перший день після операції полоскати зуби також не рекомендовано.
  5. Слід уникати зайняття спортом впродовж 10-15 днів.
  6. Перший час слід уникати жорсткої, холодної або занадто гарячої їжі і алкогольних напоїв. Зведіть до мінімуму споживання тютюну в післяопераційний період.

Ціна закритого синус-ліфтинга залежить від кількості і виду кісткового матеріалу. Детальніше дізнатися вартість можна на консультації у лікаря.

Записатися на консультацію