Кісткова пластика

Якщо кісткова тканина не піддається навантаженню, вона зменшується у розмірах та “відступає”. Найчастіше це відбувається після видалення зуба, ще однією причиною втрати кісткової маси є періодонтит та хіміотерапія. Якщо ви бажаєте поставити імплант, не слід відкладати візит до стоматолога на потім. Кому і коли саме потрібна кісткова пластика та як проходить процедура? Відповіді на тему збільшення об’єму кісткової тканини зібрані тут.

Що таке кісткова пластика в стоматології?

Проведення кісткової пластики необхідно, коли об’єм кістки щелепи недостатній для закріплення зубного імпланта. Залежно від об‘єму кісткової тканини стоматолог визначає, чи можна проводити імплантацію зубів чи ні. Що більша кістка щелепи і що вона щільніша, то більше шансів на приживлення імплантів. Імплант має бути оточений як мінімум одним, а краще двома міліметрами кісткової речовини, щоб надійно закріпитися.

Якщо кістки недостатньо, проводять кісткову пластику і коли кістка збільшиться, виконують імплантацію зубів. Об’єм та щільність щелепної кістки точно визначає стоматолог на підставі комп’ютерної томографії, де вимірюються щелепа, щільність кісток, напрямок коренів, кровоносних судин та м’яких тканин.

Навіщо потрібна кісткова пластика?

Коли зуби видаляються або випадають, чи то через хворобу, чи нещасний випадок, нормального механічного навантаження на кістку щелепи відсутня. Якщо проміжок між зубами не лікувати вчасно, кістки та ясна «відступають». Кістка щелепи може бути уражена захворюваннями, що спричинили дефект щелепи або втрату кісткової тканини, внаслідок чого альвеолярний гребінь виявляється надто вузьким або надто низьким для імпланта і потрібне нарощування кістки, тобто кісткова пластика. Подібно до м’язів, які тривалий час не тренувалися і тому регресують, те ж саме стосується і кісток щелепи.

Імплантація зубів стає можливою лише за наявності достатньої кількості кісткової тканини. Тому головна перевага кісткової пластики в тому, що у пацієнтів з такою проблемою є шанси на відновлення зубного ряду, повноцінної жувальної функції та здорової усмішки. Серед недоліків нарощування кісткової тканини виділяють ймовірність запалення та відторгнення кісткового матеріалу. Однак ймовірність того, що замінник не зможе правильно зростися з природною кісткою і його доведеться знову міняти, дуже мала.

Кісткова пластика

Причини втрати кісткової тканини

Основна причина втрати кісткової тканини верхньої та нижньої щелепи – втрата зуба. Але захворювання на хронічний пародонтит або інші запальні процеси також сприяють втраті кісткової речовини щелепи.

  1. Втрата бокових постійних зубів верхньої щелепи призводить до скорочення об‘єму кістки, через те що відсутнє навантаження та стресовий стимул. Альвеолярний гребінь часто стає настільки тонким, що обсягу більше не вистачає для встановлення імпланту. Якщо така проблема виникає у верхній щелепі, стоматолог виконує синус-ліфтинг. За допомогою цієї техніки дно гайморової пазухи піднімається, і простір, що утворився, тепер можна заповнити кістковим матеріалом.
  2. Втрата імплантатів або невдалі заходи зі збільшення кісткової тканини також можуть бути причинами серйозної втрати кісткової тканини щелепи, як і пухлинні захворювання, що потребують (часткової) резекції щелепи.
  3. Втрата кісткової маси через запалення чи хворобу. Інші причини втрати кістки щелепи часто пов’язані із захворюваннями пародонту, а саме тяжким або хронічним пародонтитом або переімплантитом на вже встановлених імплантатах.
Приклади наших робіт

Який матеріал використовується для проведення кісткової пластики?

Для нарощування щелепної кістки стоматолог може використовувати донорську кісткову тканину із сусідніх ділянок щелепи (гребеня верхньої та нижньої щелепи чи підборіддя). Але є і щадні методи. Медичні технології розробили велику кількість матеріалів, які дуже схожі на склад людських кісток. Для використання замінника необхідна наявність натуральної речовини, з якої може утворитися нова тканина, яка і забезпечить стабільність імплантів.

Після кісткової пластики уражена ділянка повністю вкривається слизовою оболонкою, щоб пересаджена кістка могла прижитися. Час загоєння залежить від донорського матеріалу та ситуації. Залежно від індивідуального плану лікування кісткова пластика може бути виконана одночасно з встановленням імпланта за один візит до стоматолога.

Як довго триває кісткова пластика?

Кісткова пластика займає від 60 до 120 хвилин і виконується під місцевою анестезією. Під час хірургічного втручання пацієнт не відчуває болю. Залежно від складності проведення кісткової пластики реабілітація та наслідки операції можуть бути різними: якщо кісткову тканину беруть зі своєї кістки, а не з синтетичної, утворюється додаткова рана. Бічні нарости можуть спричинити набряк. Тому потрібен час (1-2 тижні), щоб відновитись.

Щоб кістка стала досить жорсткою, може знадобитися 3-6 місяців. Навіть після встановлення імпланта потрібно кілька місяців відпочинку та загоєння, перш ніж щелепа знову функціонуватиме повністю. У разі невеликих дефектів кістки відновлення структури кістки і встановлення імпланта можуть бути виконані за одну операцію. У цьому випадку загальний час загоєння коротший, ніж за кількох втручань.

Вартість кісткової пластики

Вартість кісткової пластики у разі імплантації зубів залежить від різних факторів:

  • кількість кісткової тканини, яку потрібно нарощувати;
  • тип вибраного методу;
  • складність через умови, в яких необхідна кісткова пластика;
  • замінник, який використовують та відповідні зовнішні витрати;
  • тривалість лікування;
  • витрати на діагностичні заходи, наприклад 3D-зображення щелепи (цифрова об’ємна томографія).

Дізнатись ціну кісткової пластики можна на сайті або на консультації у київській стоматології Coral Dent на Позняках та Оболоні.

Записатися на консультацію