Застосування брекетів

 

Застосування брекетів 1

Застосування брекет систем: встановлення, лікування, зняття та подальші рекомендації

Вирівнювання зубів – досить тривалий процес, який не завершується після зняття брекет-системи. Тривалість лікування аномального прикусу у разі розраховується індивідуально. У деяких випадках доводиться носити ортодонтичні конструкції 4 та більше років. Дуже важливо, щоб система була підібрана правильно, тільки в такому випадку вона працюватиме ефективно, а людина при цьому не відчуватиме фізичного та психологічного дискомфорту. Щоб завершити ортодонтичне лікування та закріпити його результат, після брекетів ставлять ретейнер або капу. Який апарат краще поставити, для кожного конкретного випадку може визначити лікар-ортодонт.

Зняття брекет-систем

Багато хто хоче якнайшвидше зняти брекети, щоб побачити рівні та здорові зуби, але поспішати з їх зняттям не варто. Вся справа в тому, що швидкість руху зубів у нижній щелепі становить 0,3 мм на місяць, а у верхній – 0,8 мм. Якщо занадто збільшувати тягу, щоб прискорити процес вирівнювання зубів, після зняття системи вони дуже швидко повернуться у вихідне неправильне положення. Причиною цього є погана адаптація кістково-зв’язувального апарату до нового положення зубного ряду через скорочення часу, відведеного цей процес.

Щоб зрозуміти, що вже час знімати систему, лікар проводить діагностику і робить знімки щелеп. Щоб прибрати ортодонтичну конструкцію, достатньо одного візиту до ортодонту. Процедура триває близько півгодини і проходить у кілька етапів:

  • проводиться фіксація ретрактора в ротовій порожнині. Цей пристрій зніме навантаження зі зв’язок і м’язів щелепи, щоб людина могла розслабитися і не відчувати дискомфорту протягом усього часу, поки знімаються брекети;
  • видаляються складові конструкції. Спочатку пінцетом знімаються еластичні гумки, далі за допомогою кронштейна забирається дуга, що коригує, а в самолігуючих системах спеціальним інструментом відкриваються замочки. Скоби знімаються щипцями;
  • проводиться шліфування зубної емалі. З поверхні зубів видаляються залишки клею.

При наступних візитах можна провести професійне гігієнічне чищення зубів і відбілити їх, щоб посмішка стала не тільки здоровою, а й білою. А щоб зміцнити емаль, наситити зубну тканину корисними елементами, можна зуби фторувати та ремінералізувати спеціальними препаратами.

Ретейнери чи капи після брекетів: що вибрати?

Капи та ретейнери після брекетів допомагають закріпити отриманий результат. Їх потрібно носити у ретенційний період. Що конкретно необхідно використовувати пацієнту, може визначити лікар. Є 2 можливі варіанти:

  1. Незнімний ритейнер. Це міцний тонкий дріт, який зафіксований пломбувальним матеріалом або стоматологічним клеєм зі зворотного боку зубного ряду. Це лінгвальна конструкція, яка непомітна сторонньому погляду, не завдає дискомфорту пацієнту і не впливає на дикцію.
  2. Знімні ритейнери. Це силіконові прозорі капи, які можуть надягати на ніч. Знімні ретейнери можуть мати вигляд пластини з акриловою базою та металевою дугою, що носиться постійно, а не лише у нічний час. Виготовлення обох варіантів проводиться за індивідуальними відбитками щелеп пацієнта.

Скільки часу носити знімні чи незнімні ретейнери на зубах, визначає ортодонт. Найчастіше цей період становить половину від того часу, що носилися брекети, але може бути і довше, для деяких пацієнтів ритейнери на все життя.

Капи та ретейнери після брекетів: порівняння

У кожного з цих пристроїв для фіксації результатів носіння брекетів є свої переваги та недоліки. Ортодонтична капа має такі плюси:

  • виготовляється з гіпоалергенного м’якого матеріалу, що не викликає дискомфорту під час носіння;
  • створюється індивідуально під кожного пацієнта по зліпку його зубів;
  • не травмує ясна, не заважає розмовляти та вживати їжу;
  • проста в експлуатації.

Капа для зубів після брекетів носиться стільки ж, як і системи, що коригували прикус. На початковому етапі їх потрібно носити цілодобово, і це для деяких пацієнтів є недоліком апарату. Ці вироби часто ушкоджуються або губляться, тому доводиться позапланово звертатися до лікаря для їхньої заміни.

Ретейнери на зуби також не заважають пацієнтові розмовляти та вживати їжу. Вони компактні та легко фіксуються як на нижній, так і на верхній щелепі. Вони непомітні для стороннього ока і діють ефективніше, ніж капи після зняття брекетів. Це тим, що вони впливають на зуби постійно, тому ймовірність втрати результату, досягнутого носінням брекет-системами дорівнює нулю.

З недоліків можна назвати високу ймовірність розвитку алергічних реакцій на матеріал ретейнерів. Щоб їх унеможливити, потрібно вибирати вироби тільки від перевірених виробників. Також за ретейнерами та зубами потрібен ретельніший догляд, ніж за капами. Особливо акуратно потрібно проводити гігієнічні процедури у місцях, де фіксуються вироби. Це потрібно, щоб вони не відклеїлися. Капи досить очищати щодня щіткою і пастою, обполіскувати проточною водою і зберігати в спеціальному футлярі між періодами носіння. На ретейнері ціна значно вища, ніж на капи, тому вибираючи апарат для фіксації результатів після брекетів, необхідно враховувати фінансові можливості пацієнта.

Де встановити ритейнери?

Якщо вас цікавить якісне та швидке зняття брекетів та встановлення ретейнера після них, звертайтесь до стоматології «Коралдент». У нас працюють досвідчені лікарі ортодонти, які зможуть підібрати вам найефективнішу ретенційну конструкцію, здатну на тривалий час закріпити результат від носіння брекет-систем.
Тільки лікар може вирішити, що саме у вашому випадку необхідно – установка ретейнера або капи, при цьому ціна будь-якого з цих виробів буде прийнятною для кожного пацієнта. Щоб розрахувати точну вартість ортодонтичного лікування разом з ретенційним періодом, звертайтесь до нашої клініки або телефонуйте за телефонами, які вказані на сайті.

Записатися на консультацію