Хірургічні шаблони

Хірургічні шаблони 1

Установка зубних імплантатів – ефективний спосіб швидко і безболісно відновити цілісність зубного ряду. Імплантати означають не лише поліпшення якості життя; окрім естетичного виду, импланты несуть користь з медичної точки зору. Виконуючи жувальну функцію, відбувається тиск на щелепну кістку, зубні імплантати запобігають втраті кісткової маси. Тому важливо не чекати занадто довго перед установкою импланта, щоб не довелося прибігати до нарощування кісткової тканини.

Імплантація зубів – хірургічне втручання, що вимагає високих навичок лікаря, щоб операція по установці имплантов пройшла успішно. Щоб не покладатися на досвід стоматолога і виключити людські чинники, хірурги використовують хірургічні шаблони. Хірургічний шаблон дозволяє стоматологові проводити діагностику і планування лікування з найвищою точністю.

Що таке хірургічний шаблон?

У сьогоднішній імплантології хірургічні шаблони – важливий елементом при виконанні планової ортопедичної реабілітації. Для складних анатомічних ситуацій і реставрацій використання тривимірних рентгенограм дозволяє проводити імплантацію по шаблонах. Хірургічні шаблони виготовляються на основі даних комп’ютерного 3d-планирования імплантації. Рентгенівські зрізи забезпечують тривимірні зображення щелепної кістки, зубів, верхньощелепних пазух і ходу нервів.

Це дає можливість точно планувати бажане положення імпланта, а також потрібну глибину свердління і напрям свердління для хірургічної імплантації.

На підставі отриманих даних, лабораторія виготовляє хірургічний шаблон для імплантації зі вбудованою гільзою для свердла окремо для кожного пацієнта, точно підбираючи відповідні стани кісток і м’яких тканин. Стоматолог або имплантолог фіксує шаблон для імплантації зубів на щелепній кістці, що внаслідок чого направляють втулки буріння і забезпечує роботу під правильним кутом, в правильному напрямі. Хірургічні шаблони забезпечують додаткову безпеку і мінімальне інвазивне втручання.

Ясна не треба відкривати, тривалість операції скорочується, а післяопераційний біль зводиться до мінімуму.

Переваги використання хірургічного шаблону для імплантації:

  • Метод дентальної імплантації з комп’ютерним управлінням – це революційна система хірургічної імплантації і планування лікування, яка дозволяє переносити комп’ютерне планування на порожнину рота з безпрецедентною точністю і легкістю.
  • Це мінімально інвазивний метод, що зменшує біль і запалення.
  • Хірургічний шаблон пропонує пацієнтові ще більше комфорту під час імплантації: імплантати можна встановити акуратно, без розрізів і швів.
  • Хірургічні шаблони забезпечують установку импланта того ж дня. Можна віртуально видалити зуби за один робочий процес, а потім створити хірургічний шаблон і тимчасовий протез для установки того ж дня.
  • Цей метод грунтований на комп’ютерній томографії (КТ) або цифровій об’ємній томографії (ТГВ) щелепи, в якій використовується спеціальне програмне забезпечення для отримання тривимірного зображення з усіма анатомічними деталями. Це дозволяє стоматологові визначити об’єм кістки пацієнта, відстані до анатомічних структур і розташування нервів.

Для кого підходить хірургічний шаблон?

Хороша новина полягає в тому, що практично кожен пацієнт відповідає вимогам для установки зубних имплантов. Проте є деякі обмеження, але у більшості випадків їх легко виправити. Основна вимога для успішної імплантації – наявність достатньої кількості кісткової речовини, що проблематично у пацієнтів з дуже вузькою щелепою або, як правило, з невеликим кістковим об’ємом. Тому до імплантації потрібне нарощування кістки, щоб имплант можна було надійно закріпити в щелепі.

Паління, діабет і слабка імунна система – чинники ризику, які необхідно враховувати при плануванні імплантації, але ні в якому разі не виключають лікування.

Пацієнти з невеликою кістковою тканиною можуть мати проблеми при установці імплантатів і можуть потребувати кісткових трансплантатів для відновлення порожнини рота. Ці процедури збільшують витрати і подовжують час процедури. За допомогою 3d-технологии кістку можна знайти в тих областях, де раніше неї не можна було побачити за допомогою звичайної рентгенографії.

Послідовність установки імплантів з хірургічним шаблоном

Процедура імплантації зубів непроста. Цифрові технології можуть спростити робочий процес імплантації за рахунок послідовної клінічної картини і передбачуваності, грунтованої на орієнтованому на протезування плануванні імплантації.

  1.  Спочатку проводиться огляд пацієнта, підготовка і зняття зліпків.
  2. Радіолог виконує комп’ютерну томографію.
  3.  Отримана комп’ютерна томографія вводиться в комп’ютер, і зубні импланты поміщаються в комп’ютер в 3d.
  4.  Розроблений хірургічний шаблон для импланта виготовляється в лабораторії за допомогою 3d принтера.
  5.  Отриманий хірургічний шаблон направляє хірурга під час операції без травм, від початку і до установки зубних коронок. Установка зубних імплантатів за шаблоном зазвичай відбувається під місцевою анестезією, у виняткових випадках – під загальною анестезією.

Використання хірургічного шаблону для імплантації – це безпечне, передбачуване і швидке хірургічне лікування, яке скорочує час очікування і відвідування стоматологічної клініки. На практиці це означає, що пацієнти можуть покинути кабінет з красивими зубами всього за один візит тривалістю близько години.

Навіть якщо вартість зубних імплантатів вище із-за 3d-планирования і виготовлення індивідуальних хірургічних шаблонів для імплантації, пацієнт отримує вигоду від надзвичайно точної і безпечної процедури і від значно кращих естетичних результатів.

Записатися на консультацію