Вирівнювання зубів незнімними апаратами

Незнімна платівка на зуби

Незнімні пластини на зуби – це ефективні ортодонтичні апарати, які допомагають коригувати положення зубів та прикус у дітей. Вони мають невелику основу з пластмаси з вбудованим внутрішнім гвинтом. Використовується незнімна платівка для розширення верхньої щелепи. Вона фіксується на тимчасових молярах і іклах ортодонтичними кільцями та металевими «лапками». Установка даної конструкції проводиться для дітей віком від 13 років і навіть для дорослих. Вона здатна виправити серйозні патології. Носити платівку можна до 4 років.

Як діє незнімна ортодонтична пластинка?

Незнімні ортодонтичні апарати мають жорстку основу, яка повторює форму твердого неба та дротяну дугу. Дуга тисне на коронки зубів, які неправильно розташовані. Таким чином, поступово відбувається вирівнювання зубного ряду. Апарат також використовується для корекції розмірів піднебіння та для формування правильного прикусу.

Лікар-ортодонт ретельно підбирає навантаження дуги на зуби, щоб їх коріння мало можливість своєчасно перебудуватися і змінити своє положення одночасно з верхньою частиною. У ході лікування він систематично змінює положення конструкції, щоб змінити рівень її тиску.

Як встановлюються незнімні ортодонтичні апарати для дітей?

Незнімні пластини для дітей встановлюються за 2 візити до стоматології. При першому відвідуванні стоматологічної клініки ортодонт оглядає рот дитини та робить панорамний знімок. Якщо дитина має карієс або інші проблеми із зубами, їх необхідно обов’язково пролікувати. Після цього лікарем знімається зліпок здорових зубів і на його підставі в зуботехнічній лабораторії робиться незнімна платівка.

Під час другого відвідування лікар встановлює готову платівку, фіксує її спеціальним стоматологічним клеєм та розповідає про те, як доглядати її. Додатково складається індивідуальний графік консультацій, під час яких проводитиметься підкручування апарату.

Переваги

Незнімні конструції мають постійний вплив на щелепу, тому термін їх використання істотно скорочується. Є в них інші переваги:

  • платівку не можна забути будь-де або втратити, адже вона не знімається на відміну від знімних ортодонтичних конструкцій;
  • дизайн апарату може бути індивідуально підібраний з урахуванням побажань пацієнтів. Вони можуть вибирати колір платівки, зображення на ній або наявність блискіток. Для дітей буде додатковим стимулом для носіння апарату його індивідуальність та унікальність;
  • після періоду адаптації, характерного для будь-яких ортодонтичних конструкцій, дитина практично не відчуває платівку в роті. Вона не приносить дискомфорту, її зручно та безпечно носити;
  • площа перекриття піднебіння таким апаратом мінімальна, тому в більшості дітей при його встановленні дикція навіть не порушується, а в інших вона відновлюється після адаптаційного періоду.

Ще одна незаперечна перевага, якою володіє незнімна платівка на зуби ціна. Вона доступна більшості пацієнтів. Точна вартість виготовлення та встановлення апарату в кожному випадку розраховується індивідуально. Єдиним недоліком незнімних конструкцій є відносно складний догляд за ними. Апарати не можна знімати, вони чистяться зубною щіткою з пастою безпосередньо на зубах. Для максимального видалення залишків їжі та зубного нальоту рекомендується використовувати іригатор.

Щоб розробити ефективне ортодонтичне лікування, звертайтеся до стоматології «Коралдент». Наші фахівці проведуть діагностичне дослідження та підберуть оптимальний метод корекції для дітей та дорослих.

Записатися на консультацію